Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

 » Spam teme » Blablaonica » Muzika » Satanisti

Satanisti

+12
BlutEngel
UbicaMekogSrca
ImmortalSilence
AlanViBritannia
♦Black♦Betty♦
Maya Toyoshima
Zomboid
Heiwajima_Mayu
~Death Ripper~
Kage
Natsuko Sachiko
Evil Mastermind
16 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 2 od 3]

26Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 12 Jun 2011, 06:48

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

Molicu bez psovki ^.^" Ceo je svet danasnjice nemoralan te ni ne vredi raspravljati se oko toga oko cega se vi raspravljate Smile

27Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 12 Jun 2011, 06:54

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Gde ima psovki? O_o

Bez uvrede, ali vrlo glup stav. Da se ljudi ne raspravljaju oko razlicitih misljenja, jos bi kamenim cekicima crtali po zidovima nasih pecina.

http://flavors.me/alanvibritannia

28Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 12 Jun 2011, 06:59

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

Sudeci po raspravama svi su muzicari Satanisti. Svakom se moze naci neka zamerka iz koje bi kakva zaludjenicka glava izvela naravno ludacki zakljucak. A cemu da se o tome raspravlja osoba koja ni ne veruje u sve to? Kakvi djavoli, bogovi, kao da to i postoji stvarno. A i da postoji, koga briga?

29Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 12 Jun 2011, 07:18

Natsuko Sachiko

Natsuko Sachiko
V.I.P.
V.I.P.

E ovako Alane

Gledaj, ako su većina rokera i metalaca ateisti oni nisu satanisti i ne podržavaju satanu jer jednostavno ne vjeruju u njega. To je samo stil kojim se ističu u društvu. Naravno da postoje i vjernici rokeri i metalci, ja sam ti živi primjer. Ne govorim da sam neki vjernik i po, i da idem u crkvu svake nedjelje nit išta ali vjerujem a rokerica sam. I nosim kosturske glave (nađi u slikama, vidjećeš). Pentagrame ne nosim zbog svega što sam slušala o njima ali da mogu nositi, mogu. To je stvar volje i ukusa.
Rock i Metal su S.T.I.L.O.V.I.
To je stil muzike i stil oblačenja koji neko voli a neko ne. Sve je do ukusa.
A da se rok/metal grupe drogiraju, drogiraju se, to je opšte poznato ali ja lično mislim da je to iz zadovoljstva, i da im je jednostavno lakše kad haj izađu na scenu. Ne podržavam drogu i drogiranje ali dovoljno o drogi i samoj psihologiji čovjeka koji je drogiran znam da bi zaključila zašto počinje.
I te subliminalne poruke u tekstovima, ako i postoje u pjesmama to ne mora značiti da su namjerne (a ja čisto sumnjam u to, ali ako gledam realno ne mogu birati strane) ili da su svjesno ubačene u pjesme, niti je dokazano da one djeluju da ljudsku psihu tako da slušaoce okreću prema satanizmu. Ljudi mogu pisati šta god hoće ali iskreno, ja sam u današnji narod veoma razočarana jer vjeruje svemu i ne traži dokaze ni za šta. Danas je toliko lako čovjeka ubijediti u nešto da je to smiješno. Sve je u psihologiji, odnosno u mozgu.
Ako bi i pokušali dokazati da su subliminalne poruke stvarne i da djeluju na ljudsku psihu, tu bi bilo još mnogo čega zastupljeno među čime i finansije, ali da ne idem predaleko. Možeš uzeti prvog prolaznika, isprepadati ga sa tim na mrtvo ime i dovesti da radiš test, i puštati Stairway to heaven npr da vidiš kako djeluje, i nakon što mu je rečeno šta će možda čuti njegov mozak će se dodatno 'stisnuti' i čuti to samo zato što mu je 'naređeno' (ne bukvalno, ali na neki način jeste) .
Da zaključim jer sam već odužila.
Ništa nije dokazano, apsolutno ništa, nije dokazano da su metalci satanisti. Ništa danas nije dokazano ali sve će se jednom saznati, a ljudi nek čekaju taj dan i nek vjeruju u ono što rulja kaže i nek nemaju sopstveno mišljenje i nek padaju u ruke manipulatora koji se poigravaju s njihovom psihom i nek propadnu kad su već tako krenuli.
Ja da sam neko i nešto u ovom svijetu, rado bi pokušala otvoriti svijetu oči ali šta bi kad sam dijete i niko me ne shvata za ozbiljno.
Ja bi ovako mogla do sutra pisati.
Ako neko ima nešto da kaže nek kaže slobodno, sva mišljenja su dobrodošla Very Happy

30Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 12 Jun 2011, 08:11

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Andjela, ti ocigledno ne razumes poentu mojih postova. Da, Rock i Metal su stilovi oblacenja i ponasanja. To stoji. Ja nisam rekao da je Rock religija! Nikako. Ja sam samo rekao da Rock, po stvarima koje propagira o stilu zivota i odnosu prema istom, vise naginje ka Satanizmu nego ka Hriscanstvu. Zato jer taj stil oblacenja i zivota koji vode rokeri je los sa gledista crkve.
I opet cu reci, ja ne smatram da su rokeri satanisti. I ja ne pokusavam to dokazati i na kraju krajeva, mene to ni ne zanima. Ja smatram da Rock, kao vrsta muzike, ponasanja, odevanja, razmisljanja isl, vise odgovara principima Satanizma, nego Hriscanstva. To je sve.

Sto se tvog primera tice, tvoj izbor, kao sto si i rekla. Medjutim, da li smatras da si dobar Hriscanin, ukoliko nosis na sebi mrtvacke glave? To je i u redu, ali da nosis pentagrame i naopake krstove, da li bi onda sebe smatrala dobrim hriscaninom?

Ti mislis da je drogiranje iz zadovoljstva? A da li mislis da je drogiranje iz zadovoljstva odobreno? Tj. da preformulisem, da li ti smatras "zadovoljstvo" odobrenjem za necije drogiranje?

Prvi put cujem da nije dokazano da muzika, kao spoj reci sa nekom odredjenom tematikom, ne moze da utice na psihologiju coveka. Ustvari, nije li dokazano da reci iz obicnih reklama mogu podsvesno da uticu na coveka pri izabiru stvari u kupovini? Ili je i to dezinformacija sa moja strane.
A ukoliko muzika, tj. pesma ne moze da utice na coveka, kako objasnjavas osecaj duhovnog oslobodjenja i isceljenja posle iscitavanja/ recitovanja molitve bogu?

I samo da te pitam jedno pitanje na ceo taj tvoj zakljucak. Zbog cega si ti u pravu, a "rulja" nije? Moguce da je i obrnuto. Moguce da zivis u lazi sve vreme. Moguce da si ti ustvari rulja, samo to ne vidis.

@ Kyo:
Zasto raspravljati ako vec ne verujem u to? Zato sto su rasprave zdrave. Cutanje je bolest.

http://flavors.me/alanvibritannia

31Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 12 Jun 2011, 08:27

Natsuko Sachiko

Natsuko Sachiko
V.I.P.
V.I.P.

Ja nisam rekla da sam u pravu, daleko od toga XD Ja sam samo iznijela svoje mišljenje, a što se uticanja na psihu, govorih o subliminalnim porukama. Nisam rekla da muzika ne utiče na psihu već da subliminalne poruke nisu naučno dokazane već su samo plod nečije mašte, ponavljam, moje mišljenje.

A rekoh takođe da ne odobravam drogiranje ali svako od nas ima način na koji se 'zadovoljava' nečim (ne znam kako drugačije da napišem XD) i sve je stvar slobodne volje i svako ima pravo da radi šta god hoće.
Ja čistim i to me zadovoljava, ti čitaš knjige i to te zadovoljava, steven tyler se drogira i to ga zadovoljava.
Samo iznosim ono što je u svakog čovjeka posađeno a to je slobodna volja i drugi nemaju šta da osuđuju ali ni da podržavaju. Nije njihova briga.

I da jesam hrišćanin i ne stidim se zbog toga što nosim mrtvačke glave i kosture jer je to jednostavno stil mog oblačenja i to nema nikakve veze sa mojom vjerom. A takođe ne nosim pentagrame i izbjegavam ih jer u mojoj glavi nisu uopšte primjerni zbog svega šta se veže za njih, i to je opet, stvar ukusa.

I naravno da je moguće da živim u laži ali neke stvari razumijem i mogu hladnom glavom da razmišljam i logički zaključujem. Pokušavam razmišljati sa različitih tačaka da bi došla do nekog zaključka i bezobrazno bi bilo da kažem da sam nepogriješiva jer niko nije, nekad dobro zaključim, nekad ne, al smatram da sam u pravu za neke činjenice, ne samo vezane za ovu temu..


I još nešto, nadam se da nećeš misliti da sam neko uobraženo derle koje se pravi pametno jer u tekstu iznad ima mnogo JA, al samo su mi terbali primjeri Very Happy

32Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 12 Jun 2011, 09:33

♦Black♦Betty♦

♦Black♦Betty♦
Ninja
Ninja

ova rasprava vodi u moje lupanje glavom od zid.... xDD

Opet totalno nevazno. Folk nije u prici ovde. I bolje je ici go ulicom nego drogiran.
folk sam navela kao primjer...
eto uzmi pop, koji se sluša svuda na svijetu i možda je širi i od rocka...

ja sam samo htjela da kažem da se ne propagiraju drogu, seks, alkoholizam, nasilje... etc... samo rock i metal, toga ima i u svim drugim vrstama muzike i to niko ne može poreći...

a ako baš hoćeš da se hvataš za to šta je hrišćanski, a šta ne...
šta je onda sa drugim religijama? ako ostale religije kažu da, lupam primjer: broj 666 ne znači ništa, jel' to znači da te religije nisu uredu?

i da, kad već nećeš narodnjake, koje sam uzela čisto za primjer... eto šta je sa madonom? ona je izazvala više kontroverze i crkvenog neodobravanja nego ijedan rock i metal bend...

http://www.artworldforum.net

33Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 12 Jun 2011, 09:35

Natsuko Sachiko

Natsuko Sachiko
V.I.P.
V.I.P.

Polako ragana, diši XDDD

34Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 12 Jun 2011, 09:43

♦Black♦Betty♦

♦Black♦Betty♦
Ninja
Ninja

ma dišem ja, nije ovo ništa.... xDD
još nisam napisala sve što sam htjela... xD

http://www.artworldforum.net

35Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 12 Jun 2011, 10:08

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

@ Andjela:
Aha, razumem. A ja isto nikad nisam rekao da Rock propagira satanizam. Ja sam rekao da rock propagira los nacin zivota koji je skloniji satanizmu nego hriscanstvu. I sad mi reci da nikad nisi primetila da neki tekst neke rock pesme salje poruke o losem nacinu zivota?

Ti si sama sebi kontradiktorna. Prvo kazes da "takođe da ne odobravam drogiranje", a onda "svako ima pravo da radi šta god hoće". Cekaj, da li je sad u redu ako se neko drogira ili ne?

Jate nisam pitao o stidu i o tome sta drugi ljudi misle o tebi jer se tako oblacis/ ponasas. Ja sam te pitao, kako se ti osecas? Da li ti smatras da si ti dobar hriscanin iako nosis ne bas hriscanske... modne dodatke, da to tako najblaze nazovem?

Lepo. Ali ti smatras da si u pravu? Mozda i nisi. Ja nikako ne zelim da kazem da si ti u krivu, a ja u pravu. To je totalno debilno i na nivou "moja igracka je lepsa od tvoje". Obe su lepe.
Ja samo pokusavam da kazem da ne mora uvek biti u krivu ono sto propagira rulja. Mozda rulja nekad i bolje zna od par vrlo inteligentnih individua, koji su obicno tinejdzeri.

Ma jok. Svako koristi argumente koje smatra da treba da koristi. Dok god je diskusija dobra, zanimljiva i zustra, JA moze da stoji svugde. XD

@ Dragana:
Tvoje lupanje glavom u zid vodi do mog pevanja "Glavobolja od vina, a nigde Aspirina"... No, nevermind.

U redu, uzmimo Pop. Opet, u Popu se ne propagira bas tako intenzivno ni drogiranje, ni pijancenje, ni odevanje u anti-hriscanske modne detalje. Sex se propagira, to ne poricem.

Mi pricamo ovde o Satanizmu. Satanizam je obozavanje Sotone. Sotona je djavo iz Biblije. Biblija je Hriscanska. Druge religije nemaju tu veze.
Ovo nije tema o Sejtanizmu, ovo je o Satanizmu.

Nije u redu. Medjutim, ona je to izazvala tekstovima o devicama, o razdevcavanju istih, o seksu. Nisu je bas hvatali nadrogiranu i polumrtvu i ona u 50-im godinama daje izraz zdrave zene, a ne mrtvog zavisnika.

Sve je u nijansama. Madona je braon, ali hardcore metalci i rockeri su crni.

http://flavors.me/alanvibritannia

36Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 12 Jun 2011, 10:17

♦Black♦Betty♦

♦Black♦Betty♦
Ninja
Ninja

ma propagira se to svuda isto, ali trenutno previše spavam da bih mogla normalno da odgovorim... xDD
a i doadilo mi raspravljanje... zaboljela me ruka... xD

http://www.artworldforum.net

37Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 12 Jun 2011, 22:30

Natsuko Sachiko

Natsuko Sachiko
V.I.P.
V.I.P.

Vi lupajte glavom od zid i pjevajte aspirin, a ja ću pjevati "Totalno sam zbunjenaaaaaa" XD

Ja stvarno više ništa ne znam, samo znam da mi je stvarno bilo zanimljivo voditi ovu debatu Very Happy I čuti različita mišljenja, ja stv ne znam šta više da kažem, mozak mi je stao.

38Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Uto 14 Jun 2011, 10:41

♦Black♦Betty♦

♦Black♦Betty♦
Ninja
Ninja

i da zaključimo našu raspravu:


lolol Arogant

http://www.artworldforum.net

39Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Uto 14 Jun 2011, 16:06

ImmortalSilence

ImmortalSilence
Daimyo
Daimyo

Ne verujem u Boga, a time ne verujem ni u Đavola. Za mene su sve to budalaštine i gluposti. Slušam dosta od navedenih bendova, ali me iskreno boli uvo da li su oni satanisti ili nisu, i kome i čemu su posvećene njihove pesme. Meni ako se neka pesma svidi ja u njoj nađem sopstveni značaj i smisao. To što je autor te pesme našao njen smisao u Đavolu, nije moj problem.

40Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Uto 14 Jun 2011, 19:35

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

@Alan
Pitas da li se oseca hriscanski jer nosi te "modne detalje"? Ako bi gledao takve gluposti ni jedan covek na planeti ne bi bio hriscanin. Hoces da kazes da mislis da nisi nikad svesno uradio nesto sto ne bi bas bilo pravo Bogu? Ja garantujem da svaki dan uradis tako nesto, svesno ili nesvesno.
U svakom slucaju pitanje je da li rock bendovi propagiraju los nacin zivota, a ne da li sami lose zive. Ja mislim da iako je mnogo rock pesama napisano u besu ili tuzi to ne znaci da je to lose, dok mi ne nadjes da se neko ubio jer je cuo pesmu u kojoj se pominje samoubistvo ili poludeo jer je cuo pesmu u kojoj se peva o usasmljenosti.
Drugo, moram da primetim da si pomenuo da je madona braon, a rockeri crni. To s bojama mi nikad nece biti jasno. Zasto je crna boja losa? Bela boja u hriscanstvu predstavlja raj, kao svetlost, a crvena pakao, kao vatra. Kakve crna boja ima veze? Zasto je se svi toliko uzasavaju? Mislim, crna uopste nije losa boja samo su nam svima (i meni) od detinjstva usadili u glavu paralelu izmedju crne kao boje i mracnih, "crnih" osecanja. To su samo sinonimi i nemaju veze jedno s drugim, iako svi gajimo predrasude prema toj crnoj.
I reci mi jos kakve sve to ima veze sa ovom temom? Ne propagiraju Sotonu, to je bitno.

Inace, proverila sam Stairways to Heaven i nema nikakvo znacenje unazad sto znaci da je u dosta ovih primera gledano u pasulj. Sumnjam da bi neko proveo toliko vremena pregledavajuci sve ovo, jedino bi rocker primetio ovoliko sitnica, neko se zesce nalupetao da se napravi pametnim da bismo se mi sad raspravljali oko toga.

@Andjela
Subliminalne poruke jesu naucno dokazane i zakonski zabranjene. Ni jedan bend koji je objavio album ili iole popularan singl nije mogao da prodje neproveren, tako da nemamo sta da brinemo dok ne nadjemo neku levu pesmu nekog levog izvodjaca.^^

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

41Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Uto 14 Jun 2011, 22:47

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

auuu koja teska tema... bas me briga za njihov imidz... ako volim pesmu volim je... sve ostalo je stvar licne interpretacije i razvoja xD

42Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Sre 15 Jun 2011, 03:25

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

@ Daca:
Prvo, ja ne verujem u boga, pa mene ne mori da li sam uradio nesto neskladno istom. Smile Ali, pravi Hriscani, bi trebalo da vode brigu o tome. Naravno, ponavljam, pravi Hriscani.

Da rascistimo. Rock izvodjaci propagiraju los nacin zivota. Pesme su samo tu da im podignu slavu, a izvodjaci svojim stilom zivota uticu na mlade. Na primer, bio je podatak u Americi da se dvoje [cini mi se] srednjoskolaca ubilo zbog odredjene pesme Marilyna Mansona. Ne znam o cemu je pesma bila, mozda i nije o samoubistvu. Smile

Evo i to da ti nacrtam. Boje se krecu od najsvetlijih- bele do najtamnijih- crne. S' obzirom da crna i bela predstavljaju suprotnost, a dobro i zlo predstavljaju suprotnost, sasvim je normalno da ce biti da je bela= dobro, a crna= zlo. Smile To je sve, cista zdrava logika. Nisam se pozivao na Bibliju pri tom poredjenju. Smile
Jesi ti uopste citala moje postove ili samo ovaj zadnji? Ja sam napomenuo da NE KAZEM da Rokeri propagiraju Sotonu licno. Ja KAZEM da Rokeri propagiraju los nacin zivota.
A Hriscani to vide kao put ka satanizmu, jer se dobar nacin zivota pripisuje Hriscanstvu, a los Djavolu.
Razumes? Smile

http://flavors.me/alanvibritannia

43Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Sre 15 Jun 2011, 08:01

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

AlanViBritannia ::Prvo, ja ne verujem u boga, pa mene ne mori da li sam uradio nesto neskladno istom. Smile Ali, pravi Hriscani, bi trebalo da vode brigu o tome. Naravno, ponavljam, pravi Hriscani.

Dobro, rekla sam ti, da bi shvatio na sta mislim. Ali u ovo "moderno doba" retko ko je pravi hriscanin sto ti kazes, pa hocu da kazem da je u ovo doba najmanji greh nositi rock majicu, zaista.==

AlanViBritannia ::Da rascistimo. Rock izvodjaci propagiraju los nacin zivota. Pesme su samo tu da im podignu slavu, a izvodjaci svojim stilom zivota uticu na mlade. Na primer, bio je podatak u Americi da se dvoje [cini mi se] srednjoskolaca ubilo zbog odredjene pesme Marilyna Mansona. Ne znam o cemu je pesma bila, mozda i nije o samoubistvu. Smile

Prvo, ko im je kriv sto gledaju izvodjace, poenta je u pesmama. Drugo, posto ste pomenuli drogiranje, da li su rockeri jedini koji se drogiraju? Bar 70% poznatih licnosti se drogira, dosta njih su otkrili, a za dosta samo sumnjaju. Pogotovo dosta rockera optuzuju bez dokaza.
A za to sa Marilynom Masonom nisam cula, tako da necu da komentarisem, mozda si upravu..

AlanViBritannia ::Evo i to da ti nacrtam. Boje se krecu od najsvetlijih- bele do najtamnijih- crne. S' obzirom da crna i bela predstavljaju suprotnost, a dobro i zlo predstavljaju suprotnost, sasvim je normalno da ce biti da je bela= dobro, a crna= zlo. Smile To je sve, cista zdrava logika. Nisam se pozivao na Bibliju pri tom poredjenju. Smile

A zasto bela pretstavlja dobro? Opet jer je najsvetlija. Ja sam rekla da biblijski bela predstavlja raj. Ako kazes da raj predstavlja dobro i ponovis ono odozgo to ne bi bilo istina jer crvena ustvari predsavlja pakao koji predstavlja zlo. A ako se ne pozivas na Bibliju po cemu si zakljucio da bela predstavlja dobro? Kao sto rekoh, utuvili su nam to u glave.

AlanViBritannia ::Jesi ti uopste citala moje postove ili samo ovaj zadnji? Ja sam napomenuo da NE KAZEM da Rokeri propagiraju Sotonu licno. Ja KAZEM da Rokeri propagiraju los nacin zivota.
A Hriscani to vide kao put ka satanizmu, jer se dobar nacin zivota pripisuje Hriscanstvu, a los Djavolu.
Razumes? Smile

Drugi odgovor o tom losem nacinu zivota, rockeri, ne rock muzika.

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

44Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Sre 15 Jun 2011, 08:58

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

~Death Ripper~ ::
AlanViBritannia ::Prvo, ja ne verujem u boga, pa mene ne mori da li sam uradio nesto neskladno istom. Smile Ali, pravi Hriscani, bi trebalo da vode brigu o tome. Naravno, ponavljam, pravi Hriscani.

Dobro, rekla sam ti, da bi shvatio na sta mislim. Ali u ovo "moderno doba" retko ko je pravi hriscanin sto ti kazes, pa hocu da kazem da je u ovo doba najmanji greh nositi rock majicu, zaista.==

Ti stvarno nisi citala moje postove. Ko uopste pominje nosenje rock majica. Ja sam pricao o nosenju mrtvackih glava [blazi oblik] i pentagrama i naopakih krstova [tezi oblik]. Rock majica je samo majica, no one really cares.

~Death Ripper~ ::
AlanViBritannia ::Da rascistimo. Rock izvodjaci propagiraju los nacin zivota. Pesme su samo tu da im podignu slavu, a izvodjaci svojim stilom zivota uticu na mlade. Na primer, bio je podatak u Americi da se dvoje [cini mi se] srednjoskolaca ubilo zbog odredjene pesme Marilyna Mansona. Ne znam o cemu je pesma bila, mozda i nije o samoubistvu. Smile

Prvo, ko im je kriv sto gledaju izvodjace, poenta je u pesmama. Drugo, posto ste pomenuli drogiranje, da li su rockeri jedini koji se drogiraju? Bar 70% poznatih licnosti se drogira, dosta njih su otkrili, a za dosta samo sumnjaju. Pogotovo dosta rockera optuzuju bez dokaza.
A za to sa Marilynom Masonom nisam cula, tako da necu da komentarisem, mozda si upravu..

Jao kako divno. <3 I tu imaju tri roza jednoroga i princeza, i svi ce biti srecni do kraja zivota. Not.
Ne ide to tako. Naravno da gledaju u izvodjacu. Screw pesme, izvodjaci su to sto se prodaje. Pesma dodje i prodje sa sezonom, ako volis izvodjaca voleces i njegove pesme.
Ali to opet nije vazno. Da, u idealnim uslovima idealne ljudske zajednice vazna je pesma i njena poenta. Ali to niko ne gleda. Svi gledaju one ljude koje sebi postave kao idole. A ako se ti idoli drogiraju, onda ce i oni koji ih idolisu tome teziti. O tome pricam, o uticaju kakav rock muzicari imaju na narod.

~Death Ripper~ ::
AlanViBritannia ::Evo i to da ti nacrtam. Boje se krecu od najsvetlijih- bele do najtamnijih- crne. S' obzirom da crna i bela predstavljaju suprotnost, a dobro i zlo predstavljaju suprotnost, sasvim je normalno da ce biti da je bela= dobro, a crna= zlo. Smile To je sve, cista zdrava logika. Nisam se pozivao na Bibliju pri tom poredjenju. Smile

A zasto bela pretstavlja dobro? Opet jer je najsvetlija. Ja sam rekla da biblijski bela predstavlja raj. Ako kazes da raj predstavlja dobro i ponovis ono odozgo to ne bi bilo istina jer crvena ustvari predsavlja pakao koji predstavlja zlo. A ako se ne pozivas na Bibliju po cemu si zakljucio da bela predstavlja dobro? Kao sto rekoh, utuvili su nam to u glave.

A zasto je secer beo? A zasto je kafa crna? A zasto je zemlja braon? A zasto je nebo plavo? A zasto je voda bezbojna?
Who cares.

Vazno je samo koristiti mali procenat mozga, i veliki procenat otvorenosti. Ne idi petom na svet, nece ti to pomoci. Zasto je crno zlo, a belo dobro? Zato sto je dan beo, a noc crna. Simple.

~Death Ripper~ ::
AlanViBritannia ::Jesi ti uopste citala moje postove ili samo ovaj zadnji? Ja sam napomenuo da NE KAZEM da Rokeri propagiraju Sotonu licno. Ja KAZEM da Rokeri propagiraju los nacin zivota.
A Hriscani to vide kao put ka satanizmu, jer se dobar nacin zivota pripisuje Hriscanstvu, a los Djavolu.
Razumes? Smile

Drugi odgovor o tom losem nacinu zivota, rockeri, ne rock muzika.

... Okej, ovaj tvoj odgovor na ovaj deo mog posta je nerazumljiv, i ma koliko puta ga procitao, nema poente. :T

http://flavors.me/alanvibritannia

45Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Sre 15 Jun 2011, 21:28

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

AlanViBritannia ::
~Death Ripper~ ::
AlanViBritannia ::Prvo, ja ne verujem u boga, pa mene ne mori da li sam uradio nesto neskladno istom. Smile Ali, pravi Hriscani, bi trebalo da vode brigu o tome. Naravno, ponavljam, pravi Hriscani.

Dobro, rekla sam ti, da bi shvatio na sta mislim. Ali u ovo "moderno doba" retko ko je pravi hriscanin sto ti kazes, pa hocu da kazem da je u ovo doba najmanji greh nositi rock majicu, zaista.==

Ti stvarno nisi citala moje postove. Ko uopste pominje nosenje rock majica. Ja sam pricao o nosenju mrtvackih glava [blazi oblik] i pentagrama i naopakih krstova [tezi oblik]. Rock majica je samo majica, no one really cares.

Slazem se za pentagrame i krstove, to je stvarno glupost, ali "mrtvacke glave" opet nemaju veze sa hriscanstvom. Smrt nije zlo.

AlanViBritannia ::
~Death Ripper~ ::
AlanViBritannia ::Da rascistimo. Rock izvodjaci propagiraju los nacin zivota. Pesme su samo tu da im podignu slavu, a izvodjaci svojim stilom zivota uticu na mlade. Na primer, bio je podatak u Americi da se dvoje [cini mi se] srednjoskolaca ubilo zbog odredjene pesme Marilyna Mansona. Ne znam o cemu je pesma bila, mozda i nije o samoubistvu. Smile

Prvo, ko im je kriv sto gledaju izvodjace, poenta je u pesmama. Drugo, posto ste pomenuli drogiranje, da li su rockeri jedini koji se drogiraju? Bar 70% poznatih licnosti se drogira, dosta njih su otkrili, a za dosta samo sumnjaju. Pogotovo dosta rockera optuzuju bez dokaza.
A za to sa Marilynom Masonom nisam cula, tako da necu da komentarisem, mozda si upravu..

Jao kako divno. <3 I tu imaju tri roza jednoroga i princeza, i svi ce biti srecni do kraja zivota. Not.
Ne ide to tako. Naravno da gledaju u izvodjacu. Screw pesme, izvodjaci su to sto se prodaje. Pesma dodje i prodje sa sezonom, ako volis izvodjaca voleces i njegove pesme.
Ali to opet nije vazno. Da, u idealnim uslovima idealne ljudske zajednice vazna je pesma i njena poenta. Ali to niko ne gleda. Svi gledaju one ljude koje sebi postave kao idole. A ako se ti idoli drogiraju, onda ce i oni koji ih idolisu tome teziti. O tome pricam, o uticaju kakav rock muzicari imaju na narod.

Ne kazem da ne pratim izvodjace, ali samo kad idu na svetske turneje.xD To sto fenseri koji slusaju pop (bez uvrede, pricam o vecini, ili bar ovima mojih godina) gledaju samo izvodjace nema veze samnom.

AlanViBritannia ::
~Death Ripper~ ::
AlanViBritannia ::Evo i to da ti nacrtam. Boje se krecu od najsvetlijih- bele do najtamnijih- crne. S' obzirom da crna i bela predstavljaju suprotnost, a dobro i zlo predstavljaju suprotnost, sasvim je normalno da ce biti da je bela= dobro, a crna= zlo. Smile To je sve, cista zdrava logika. Nisam se pozivao na Bibliju pri tom poredjenju. Smile

A zasto bela pretstavlja dobro? Opet jer je najsvetlija. Ja sam rekla da biblijski bela predstavlja raj. Ako kazes da raj predstavlja dobro i ponovis ono odozgo to ne bi bilo istina jer crvena ustvari predsavlja pakao koji predstavlja zlo. A ako se ne pozivas na Bibliju po cemu si zakljucio da bela predstavlja dobro? Kao sto rekoh, utuvili su nam to u glave.

A zasto je secer beo? A zasto je kafa crna? A zasto je zemlja braon? A zasto je nebo plavo? A zasto je voda bezbojna?
Who cares.
Vazno je samo koristiti mali procenat mozga, i veliki procenat otvorenosti. Ne idi petom na svet, nece ti to pomoci. Zasto je crno zlo, a belo dobro? Zato sto je dan beo, a noc crna. Simple.

Ti bas ne ucis hemiju i fiziku.xD Nobody, samo mi je to nesto palo napamet ovih dana (sad bi mi Saky rekla da sam no-lifer) i kad sam videla tvoj post morala sam da obratim paznju.
A zasto je noc losa, a dan dobar?xD

AlanViBritannia ::
~Death Ripper~ ::
AlanViBritannia ::Jesi ti uopste citala moje postove ili samo ovaj zadnji? Ja sam napomenuo da NE KAZEM da Rokeri propagiraju Sotonu licno. Ja KAZEM da Rokeri propagiraju los nacin zivota.
A Hriscani to vide kao put ka satanizmu, jer se dobar nacin zivota pripisuje Hriscanstvu, a los Djavolu.
Razumes? Smile

Drugi odgovor o tom losem nacinu zivota, rockeri, ne rock muzika.

[quote=AlanViBritania]... Okej, ovaj tvoj odgovor na ovaj deo mog posta je nerazumljiv, i ma koliko puta ga procitao, nema poente. :T

Drugim recima, procitaj ovo:

Prvo, ko im je kriv sto gledaju izvodjace, poenta je u pesmama. Drugo, posto ste pomenuli drogiranje, da li su rockeri jedini koji se drogiraju? Bar 70% poznatih licnosti se drogira, dosta njih su otkrili, a za dosta samo sumnjaju. Pogotovo dosta rockera optuzuju bez dokaza.
A za to sa Marilynom Masonom nisam cula, tako da necu da komentarisem, mozda si upravu..

Ali to smo vec raspravili ili raspravljamo ili koje vec vreme gore.

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

46Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Sre 20 Jul 2011, 23:26

BlutEngel

BlutEngel
Kami-sama
Kami-sama

Ne bih citao ove gluposti ni da mi platis.

47Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Uto 29 Maj 2012, 23:21

Japi

Japi
Shogun
Shogun

Haha,uh,bas lepo iscitah sve postove od pocetka teme xD Originalni tekst po kom je nastala ova tema nekada davno je naravno totalna glupost i sadrzi svaki moguci klise i stereotip koji postoji. E sad,ima bukvalno 300 stvari koje bih trebao,i voleo da kazem ali mene mrzi da pisem a vas da citate roman xD Kao prvo i najbitnije,ja sam ateist Smile

Dakle,Satanizam je bila priznata religija sredinom 20 veka u Americi,i propagirala je takoreci slobodan zivot (njihove reci). Dakle Biblija kaze 'Ne ucini preljubu' dok satanisti kazu 'Ako nikom ne cinis zao,slobodno'
Zatim po Bibliji osveta je losa na pr,dok u satanizmu se govorilo da se osvetis svakom ko ti ucini zlo i tako neke slicne stvari. Danasnje misljenje o satanizmu je blago receno izvrnuto od strane drustva.

A rock inace nema apsolutno nikakve veze sa satanizmom.Poenta rocka je da su hteli da pevaju o svemu,i da imaju svoju slobodu,a to je sedamdesetih i osamdesetih godina bilo skoro nemoguce zahvaljujuci drustvu i njihovim predrasudama.Pesme koje aludiraju na sex su bile zabranjene,nesto sto je danas potpuno nezamislivo da se desi inace bi pola nasih pevaca ostalo bez hleba xD E sad,neko ti da gitaru u ruke i kaze 'NE SVIRAJ!' Ti onako okreces gitaru,gledas sa strane,blejis ali svi znamo da pre ili kasnije mora da zatreses jednu zicu,haha xD Ista stvar sa muzikom,ko ste vi da meni zabranite da pevam o onome o cemu ja hocu!Ako bend zeli da peva o smrti,nek peva,ako zeli o vevericama,nek peva,ako zeli o seksu,neka mu,simple as that xD Anyway,vidim da sam se zauktao pa da stanem na vreme Very Happy

E da,neko je napisao da rok pesme su samo tu da im podignu slavu??HAHAHAHAHAHAHA,rock je nastao u vreme kad je takoreci bio nepozeljan,ako neko misli samo na pare,zasto bi eksperimentisao i kreirao novu muziku,nov zanr,koji nije odmah bio voljen,vec stavise osudjen od drustva?U takvoj situaciji kako je neko mogao da se nada da ce zaraditi bilo kakve pare? Smile Toliko od mene tongue

48Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 03 Jun 2012, 07:44

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

zanimljiv način da se opiše na lagodan i kulturan čak i dopadljiv text ... jedina mana je što si omašio temu. Satanizam u izvornom obliku je religija koju sam lično video. Jedno je marketing i imidž a jedno prava stvar. Daleko im lepa kuća svima Very Happy

49Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 03 Jun 2012, 08:35

Japi

Japi
Shogun
Shogun

Ajd opisi mi sta si to licno video ako nije problem Smile Marketing i imidz je upravo taj da je satanizam klanje,drogiranje,samoubistva i drugo.Zasto je to tako?Zato sto crkva i religija ne bi nikad dozvolila da se u javnosti stvori koliko-toliko prava slika o satanizmu kao religiji iz straha da se ne bi prosirila (a veruj mi na rec, definitivno bi) Smile Ne kazem ja da je satanizam dobar,daleko bilo,ipak sam ateista tako da sagledam sve realno.

A inace posto je ovo takodje vezano za muziku,jedina vrsta muzike koja konkretno slavi djavola i sotonu,i propoveda rusenje crkava je black metal.Zasto? Black metal je poreklom iz Skandinavije,zemlje koja je stotinama godina verovala u Nordijsku mitologiju,sve do trenutka dok njihov vladar nije dozvolio sirenje pravoslavne crkve jer nije imao izbora.Naravno,niko nije hteo da prihvati religiju 200 posto razlicitu od onoga sto su verovali stotinama godina.To se provuklo i do dan danas,i jos uvek stoji ta urodjena mrznja prema pravoslavnoj crkvi.Metal kao celokupan zanr NEMA veze sa satanizmom!Svako ko je vise od pola sata imao kontakt sa metal muzikom i procitao bilo sta znao bi to Smile ^.^

50Satanisti - Page 2 Empty Re: Satanisti Ned 03 Jun 2012, 08:41

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

dobićeš odogovor jednom... sada me mrzi previše Haha

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 3]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

 » Spam teme » Blablaonica » Muzika » Satanisti

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu