Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Šintoizam ili budizam?

Šta vam je bolje?

69% 69% [ 9 ]
31% 31% [ 4 ]
Ukupno Glasova : 13

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Šintoizam ili budizam? taj Pet 17 Jun 2011, 08:29

~Death Ripper~

Administrator
Administrator
Koja vam je zanimljivija religija?

2 Re: Šintoizam ili budizam? taj Pon 27 Jun 2011, 06:37

Zomboid

PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy
Shinto, mada obe volim. Samo sto je budizam nekako too pesimistic >.>"

Today again, I listen to the melody of the screams

3 Re: Šintoizam ili budizam? taj Uto 28 Jun 2011, 03:09

Heiwajima_Mayu

V.I.P.
V.I.P.
Kyo ::Shinto, mada obe volim. Samo sto je budizam nekako too pesimistic >.>"

This xD

4 Re: Šintoizam ili budizam? taj Uto 28 Jun 2011, 04:13

AngelOfDarkness

Nihon-Jin
Nihon-Jin
Volim i jednu i drugu,ali me ipak vise impresionira Sintoizam Very Happy
Prventsveno zbog cega mi je Sintoizam impresivan to je zbog njegove drevnosti i okrenututosti prirodi,ali takodje jos jedna stvar koja je impresivna kod Sintoizma jeste to sto ne sadrzi u sebi nijednuu versk obavezu i mislim da samim tim je indirektno odgovoran za to sto je japanska kultura jedna od najliberalnijih kulturi na svetu. Very Happy Very Happy Very Happy
Budizam jeste lep,ali da se nadovezem na ono sto je Kyo rekla,jeste pomalo depresivna i staticna religija. Very Happy Very Happy Very Happy
Mada u svakom slucaju,iako se jedan broj Japanaca deklarise kao Sintoisti a jedan kao Budisti,te dve religije su tamo,prvestveno zbog ateisticke prirode Budizma,spojene u jednu,te izmedju njih tamo nema velike razlike(naprimer Sintoisti i Budisti idu u iste hramove Very Happy )
Very Happy Very Happy Very Happy

5 Re: Šintoizam ili budizam? taj Sre 29 Jun 2011, 01:46

Zomboid

PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy
Mene sintoizam impresionira zbog dugih smesnih imena 300 miliona bogova @_@

Today again, I listen to the melody of the screams

6 Re: Šintoizam ili budizam? taj Pet 22 Jul 2011, 03:06

ChiakiNagoya

Ninja
Ninja
Ni jedno ni drugo ^^

7 Re: Šintoizam ili budizam? taj Sre 27 Jul 2011, 06:37

MISA

Nihon-Jin
Nihon-Jin
Nijedna Smile

8 Re: Šintoizam ili budizam? taj Pon 08 Avg 2011, 13:13

L.A

Nihon-Jin
Nihon-Jin
Shintoizam Very Happy

9 Re: Šintoizam ili budizam? taj Čet 15 Sep 2011, 07:50

ImmortalSilence

Daimyo
Daimyo
AngelOfDarkness ::Volim i jednu i drugu,ali me ipak vise impresionira Sintoizam Very Happy
Prventsveno zbog cega mi je Sintoizam impresivan to je zbog njegove drevnosti i okrenututosti prirodi,ali takodje jos jedna stvar koja je impresivna kod Sintoizma jeste to sto ne sadrzi u sebi nijednuu versk obavezu i mislim da samim tim je indirektno odgovoran za to sto je japanska kultura jedna od najliberalnijih kulturi na svetu. Very Happy Very Happy Very Happy
Budizam jeste lep,ali da se nadovezem na ono sto je Kyo rekla,jeste pomalo depresivna i staticna religija. Very Happy Very Happy Very Happy
Mada u svakom slucaju,iako se jedan broj Japanaca deklarise kao Sintoisti a jedan kao Budisti,te dve religije su tamo,prvestveno zbog ateisticke prirode Budizma,spojene u jednu,te izmedju njih tamo nema velike razlike(naprimer Sintoisti i Budisti idu u iste hramove Very Happy )

Slažem se.

10 Re: Šintoizam ili budizam? taj Sub 15 Okt 2011, 07:17

Lizzy

Nihon-Jin
Nihon-Jin
ImmortalSilence ::
AngelOfDarkness ::Volim i jednu i drugu,ali me ipak vise impresionira Sintoizam Very Happy

Slažem se.

11 Re: Šintoizam ili budizam? taj Uto 03 Jan 2012, 12:21

Veronika

Nihon-Jin
Nihon-Jin
Uglavnom ne vjerujem u sve to, ali Budizam kao religija mi je uvijek bila zanimljiva (:

12 Re: Šintoizam ili budizam? taj Ned 03 Jun 2012, 02:24

BlutEngel

Kami-sama
Kami-sama
Budizam, skoro sam spremao i predavao lekcije iz sociologije vezano za pomenutu religiju i dobio 5. Smile

13 Re: Šintoizam ili budizam? taj Čet 08 Nov 2012, 04:19

the elven lover

Nihon-Jin
Nihon-Jin
Budizam. Smile
Kao religija mi se mnogo dopada... Karma, reinkarnacija i te stvari u koje oni veruju su mi nekako najlogičnije od svih ostalih religija. tongue

Sponsored content

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu