Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

 » Japan » Japan » Japan (država) » Destinacije

Destinacije

+10
Evil Mastermind
Amaya
Natsuko Sachiko
~Death Ripper~
Midori
Heiwajima_Mayu
AlanViBritannia
Zomboid
UbicaMekogSrca
Kage
14 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Destinacije Empty Destinacije Čet 07 Jul 2011, 22:23

Kage

Kage
Kami-sama
Kami-sama

Mesta koja morate posetiti

Japanska carska palata

[You must be registered and logged in to see this image.]

Japansku carsku palatu mnogi smatraju srcem Tokija. Nalazi se na ruševinama nekadašnjeg Edo (stari naziv za Tokijo) zamka, utvrđenja Tokugava šogunata. Današnja palata je završena 1888. godine a u njoj i danas živi car Japana. Turističke posete u samoj palate nisu moguće ali je moguće obići okolinu i neke od bašta palate. Svake godine 2. januara i 23. decembra kraljevska porodica izlazi pred građane i pozdravlja ih sa balkona. Ono po čemu je čitav Japan veoma poznat jeste i procvetalo trešnjino drveće koje u proleće ukrašava i bašte ovog dvora. Istočna bašta dvorca je otvorena svakog dana osim ponedeljka od 9 do 16 časova, a od novembra do februara od 9 do 15,30. Zatvorena je od 28 decembra do 3 januara.


hram Jasukuni

[You must be registered and logged in to see this image.]
Severno od carske palate nalazi se kontraverzni Jasukuni (molitvenik) posvećen japanskim ratnim veteranima iz Pacifičkog rata. Molitvenik se nalazi iza velike gvozdene kapije a do njega vodi put okružen drvećem. Sam molitvenik je u jednostavnom šinto stilu. Severno od molitvenika nalazi se muzej koji sadrži između ostalog i uznemirujuće eksponate i slike kao što je plan kamikaze za napad.

Molitvenik je otvoren 24 časa dnevno a muzej od 9 do 17 časova.

Edo Tokijo muzej
[You must be registered and logged in to see this image.]
Edo-Tokijo muzej posvećen je gradskoj istoriji, umetnosti, kulturi i arhitekturi. Edo je stari naziv za glavni grad Japana od njegovog osnivanja 1590. godine kada je postao prestonica prvog šoguna. U postavci se mogu videti mape, fotografije, portreti zanatlija i običnog stanovništva kao i jedna replika iz Kauki pozorišta. Ponedeljkom, utorkom i sredom kao i subotom i nedeljom muzej radi od 9,30 do 17,30 časova, a utorkom i petkom od d 9,30 do 20 časova.

Akihabara
[You must be registered and logged in to see this image.]

Akihabara je mesto za one koji vole elektroniku. Mogu se upoznati sa istorijatom ove grane nauke kao i sa najnovijim dostignućima u ovoj oblasti.

Nalazi se u malom delu blizu Chuo-dori avenije, zapadno od Akihabar stanice sa preko 250 prodavnica elektronike.
Radnje su u ovom delu grada otvorene od 10:00 do 19:00 časova.

Diznilend
[You must be registered and logged in to see this image.]

Tokijski Diznilend je kopija kalifornijskog Diznilenda. Možete ići kroz džunglu, penjati se na svemirsku planinu ili u grad Diznijevih likova. U sklopu ovog parka su i vodeni park i pet hotela.

Otvoren je od 8 do 22 leti i od 9 do 21 sat zimi.

Nacionalni muzej
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nacionalni muzej Tokija sadrži najveću zbirku japanske umetnosti na svetu. Tu su eksponati iz raznih perioda, od antičkih kimonoa i fino obrađene gline do raznih arheoloških pronalazaka. Muzej se sastoji od pet zgrada. Ovaj muzej se nalazi u sastavu Imperijalnog parka u kome se još nalaze i Metropoliten muzej umetnosti, Bunka Kaikan kulturni hol, Muzej nauke…


Otvoren je od 9,30 do 17 časova zavisno od sezone. Zatvoren je ponedeljkom. Petkom je od aprila do novembra otvoren do 20 časova, subotom I nedeljom od aprila do septembra do 18 časova.

Fudži

[You must be registered and logged in to see this image.]

Planina Fudži nalazi se na 100 km jugozapadno od Tokija. Ova planina je sa svojim vrhom prekrivenim snegom postala simbol Japana. Fudži Jošida je najbliži grad do koga voze autobusi. Odatle šest vozova ide do vrha planine. Zvanična sezona za penjanje je od 1 jula do kraja avgusta. Tokom zime je pristup opasan.

Grad Kamakura
[You must be registered and logged in to see this image.]

Grad Kamakura se nalazi na 50 km jugozapadno od Tokija centar je Mijura poluostrva a u 13. veku bio je politički centar Japana. Zbog svog istorijskog značaja ovaj grad ima i veliki broj spomenika, hramova, molitvenika... koji privlače pažnju turista. Nedaleko od grada nalaze se i lepe plaže. Najznačajnija stvar u gradu je velika statua Bude. Velika bronzana statua nalazi se u okviru Katokuin hrama, visoka je 13,35 metara (druga po veličini u Japanu; prva je u Todaiji hramu u Nari). Cunami koji je pogodio ovo mesto u XVI veku porušio je hram i od onda statua Bude stoji na otvorenom.

Yokohama
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jokohama je drugi po veličini grad u Japanu. Do ovog grada se stiže za manje od 30 min vozom iz Tokija ka jugu. Centar ovog grada uređen je u modernom stilu, a u Jokohami možete videti i najveću kinesku četvrt u Japanu. U ovom gradu možete se voziti najbržim liftom na svetu (750 m u minutu), a ako imate sreće da je dan vedar možete sa vrha Lendmark kule videti čak i planinu Fuidži.

http://otaku-rs.blogspot.com/

2Destinacije Empty Re: Destinacije Čet 07 Jul 2011, 23:58

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

Planina Fudži definitivno za mene... to mesto je extra zaista.

3Destinacije Empty Re: Destinacije Pet 08 Jul 2011, 00:02

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

Ahan Youre cute Sveta japanska planina Me is sick

Mada bih ja prvobitno u Kyoto otisla Me is sick

4Destinacije Empty Re: Destinacije Pet 08 Jul 2011, 00:50

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Kyoto desu ka?

Kyoto kao originalna prestonica je nezaobilaziv! [valjda sam dobro ovo ispisao jbm mu. xD]

http://flavors.me/alanvibritannia

5Destinacije Empty Re: Destinacije Pet 08 Jul 2011, 03:00

Heiwajima_Mayu

Heiwajima_Mayu
V.I.P.
V.I.P.

Slažem se za Kyoto xD
Inače, posetila bih sve ovo xD

6Destinacije Empty Re: Destinacije Pon 11 Jul 2011, 00:32

Midori

Midori
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Moja sestra je skoro bila u Kyotou (SRECNICA). Ali defilitivno bih otisla do Haćika. To je spomenik psu koji je svog vlasnika uvek pratio do autobuske stanice kada je ovaj isao na posao u uvek bi ga ceka tamo. cak i posle vlasnikove smrti Haćiko je nastavio da dolazi na tu stanicu da ga ceka. Odbijao je da postane sticenik ljudi koji su pokusavali da ga odvedu kod sebe. Uginuo je na tom trgu kod te autobuske stanice 8. marta 1935. posle gotovo 10 godina cekanja. Me is sad

7Destinacije Empty Re: Destinacije Pon 11 Jul 2011, 06:18

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

TVOJA SESTRA JE BILA U KYOTU?!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Jadna kuca. Sad

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

8Destinacije Empty Re: Destinacije Uto 12 Jul 2011, 04:52

Midori

Midori
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Da! Covece kakva srecnica!!!

9Destinacije Empty Re: Destinacije Uto 12 Jul 2011, 05:01

Natsuko Sachiko

Natsuko Sachiko
V.I.P.
V.I.P.

Na planinu Fuji prvo XD Najvjerovatnije negdje prije izlaska sunca pa da mi onako ostane nešto nezaboravno u sjećanju...Pih, znaš da ću ikad otići tamo XD

10Destinacije Empty Re: Destinacije Uto 12 Jul 2011, 07:04

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Idgaf about dogs that died.

Ja bih isao u Hirosimu da odam pocast narodu koji su tamo umrli. ;~;

http://flavors.me/alanvibritannia

11Destinacije Empty Re: Destinacije Uto 12 Jul 2011, 14:34

Amaya

Amaya
Daimyo
Daimyo

AlanViBritannia ::Idgaf about dogs that died.

to je ta suosjećajnost

ja želim sve vidjet :3 ne mogu reći da nešto želim više, kad mi je sve must see. xd

12Destinacije Empty Re: Destinacije Pon 18 Jul 2011, 07:33

Evil Mastermind

Evil Mastermind
Administrator
Administrator

Edo Tokijo muzej, Akihabara, Yokohama & Fudži. Amazing!!

http://www.japanmaniaserbia.com

13Destinacije Empty Re: Destinacije Pon 01 Avg 2011, 13:19

BlutEngel

BlutEngel
Kami-sama
Kami-sama

Mastam da posetim Japan. Nadam se da ce nekad da mi se ukaze prilika. Neutral

Kyoto i Fudži. *.*

14Destinacije Empty Re: Destinacije Pet 26 Avg 2011, 09:43

Psychosocial

Psychosocial
V.I.P.
V.I.P.

Palata, Fudzi i nacionalni muzej

15Destinacije Empty Re: Destinacije Sub 27 Avg 2011, 22:19

nyaonyao

nyaonyao
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Od svih mesta u kojima sam bio, pored tržnih centara sa računarima i Tokija bih definitivno odabrao Fuđi i Kawaguchi jezero. Na njemu su čamci da se ljudi vozikaju u njima kao turistička atrakcija i to je ok. Ja sam bio leti tamo pa sam imao sreću da mu vidim vrh (obično je pod oblacima pa se ne vidi) ali mi je ortak pričao da zimi na Fuđiju postoji javno kupatilo na otvorenom. Ono, napolju hladno i sneg, a u tom bazenu voda sa 37. stepeni.
Doduše, jednom sam se samo kupao u nekom javnom kupatilu i bio u sauni na oko 90 stepeni i pobegao posle nekoliko minuta lolol Ali definitivno ima toliko mesta da se poseti i šta da se vidi i mesec dana koliko sam proveo nije bilo dovoljno.

16Destinacije Empty Re: Destinacije Pon 29 Avg 2011, 04:02

Evil Mastermind

Evil Mastermind
Administrator
Administrator

nyaonyao ::Od svih mesta u kojima sam bio, pored tržnih centara sa računarima i Tokija bih definitivno odabrao Fuđi i Kawaguchi jezero. Na njemu su čamci da se ljudi vozikaju u njima kao turistička atrakcija i to je ok. Ja sam bio leti tamo pa sam imao sreću da mu vidim vrh (obično je pod oblacima pa se ne vidi) ali mi je ortak pričao da zimi na Fuđiju postoji javno kupatilo na otvorenom. Ono, napolju hladno i sneg, a u tom bazenu voda sa 37. stepeni.
Doduše, jednom sam se samo kupao u nekom javnom kupatilu i bio u sauni na oko 90 stepeni i pobegao posle nekoliko minuta lolol Ali definitivno ima toliko mesta da se poseti i šta da se vidi i mesec dana koliko sam proveo nije bilo dovoljno.

To topi salo. Haha sad si barem mrsav. Haha salim se. xD ja bih ostala u toj sauni da pokazem da sam tvrdoglava i da mogu da izdrzim. Haha xD

http://www.japanmaniaserbia.com

17Destinacije Empty Re: Destinacije Pon 29 Avg 2011, 07:04

nyaonyao

nyaonyao
Nihon-Jin
Nihon-Jin

haha ma brate bio sam ceo u vodi za manje od pola minuta. nije ono za mene Wink ali je u japanu standard

18Destinacije Empty Re: Destinacije Uto 03 Jan 2012, 11:47

Veronika

Veronika
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Nikad mi nije došlo da bi jednog dana mogla posjetiti Japan, kao što npr. stalno maštam o Engleskoj Razz ali svakako je zanimljivo, i sve ovdje nabrojano, njihova kultura, mentalitet...

19Destinacije Empty Re: Destinacije Čet 12 Apr 2012, 02:20

Natsuko Sachiko

Natsuko Sachiko
V.I.P.
V.I.P.

Ja bih da se zahvalim što ova tema postoji, mnogo mi je olakšala rad na plakatu iz srpskog na temu "Turistička destinacija"
Toliko ^__^

20Destinacije Empty Re: Destinacije Čet 12 Apr 2012, 09:33

Kage

Kage
Kami-sama
Kami-sama

Natsuko Sachiko ::Ja bih da se zahvalim što ova tema postoji, mnogo mi je olakšala rad na plakatu iz srpskog na temu "Turistička destinacija"
Toliko ^__^

Mislis, hoces se zahvalis autoru teme lolol

@T:
Kada bih imao priliku, posetio bih sve navedene lokacije osim Diznilenda naravno lolol jedino ako imaju nesto na foru Diznilenda samo da radi o anime/manga ostarenjima xD ili jos bolje Međunarodni sajam animacije u Tokiju ( Tokyo International Anime Fair ) Smile

http://otaku-rs.blogspot.com/

21Destinacije Empty Re: Destinacije Sub 14 Apr 2012, 09:31

Natsuko Sachiko

Natsuko Sachiko
V.I.P.
V.I.P.

@D
Znala sam da ćeš shvatiti suštinu mog posta Weeeeee

A za mene stoji Fuji kao nezaobilazna destinacija, mada, dok sam ovo radila, skontala sam da bi voljela posjetiti muzeje i umjetničke tvorevine Smile)

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

 » Japan » Japan » Japan (država) » Destinacije

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu