Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Revolutionary Girl Utena

5 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Revolutionary Girl Utena Empty Revolutionary Girl Utena Sub 03 Sep 2011, 06:27

Miki-Liki

Miki-Liki
Banovan
Banovan

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zanrovi: Drama, psiholoski, fantazija, romansa, shoujo, akcija
Broj epizoda: 39

Just after Utena's parents died she was consoled by a prince who gave her a ring with a rose crest on it. Utena was so impressed by the Prince that she vowed to become one herself one day. A few years later Utena is attending Ohtori Academy where she gives all the teachers headaches because she dresses in a boys uniform so she can be like the prince she met long ago.

After Utena's friend is insulted by a member of the Student Council, Utena fights in a duel for her friends honor. Utena's rose crest allows her to enter the dueling arena where Utena wins the duel and becomes engaged to the Rose Bride. Unknowingly, Utena is pulled into a series of duels with other members of the Student Council for the possession of the Rose Bride. As she becomes fond of Anthy, the Rose Bride, she must fight to keep her friend safe and to discover the horrifying secret behind Ohtori Academy.



Malo stariji anime, znam da niko nece da ga gleda, sto je steta. Very Happy
Utena je zbog tone simbolike i metafora od strane mnogih zvan "NGE-om za devojke", ali mi se cini da je Utena jos "simbolicniji" jer nista nije onako kako se na prvi pogled cini. @_@
Deep shiz indeed, pravi anime za mene. Dubinski istrazuje "vaznije" likove i zaista je impresivno kako su svi dobili svoju kolicinu razvoja, cak i likovi uz pomoc kojih su istrazivali te "vaznije likove" su se menjali. Pred kraj postaje VRLO seksisticki, erotisticki i APSOLUTNO svaka scena se moze povezati sa seksom. Osim toga, obradjuje i prikazuje vrlo ozbiljne (Taboo) teme kao sto su zlostavljanje... Necu dalje otkriti. Razz
Kraj serije je odlican, mada, citam neke komentare i impresioniran sam cinjenicom da neki ljudi nemaju pojma sta su gledali i pljuju po celom animeu. Smile
Eh, sad. Smetala mi je reciklaza scena. Npr. kada se Utena penje uz stepenice pre borbe. To prikazuju pre svakog duela (kasnije nesto drugo) i potrose minut i po epizode. Ponekad sam ih preskakao, ponekad gledao zavisi od raspolozenja. Ali pesma koja to prati je odlicna. Ceo OST je super, openingom sam zarazen, a ni ED pesme nisu za bacanje. Najvise mi se svidjaju borbene teme.
Sve u svemu, meni se dopada. Mozda akcija moze da dosadi jer nema nekih uberkulfatality poteza, ali nisam ga zbog toga ni gledao. Cesto je uspeo da me natera na razmisljanje, uzivao sam u prirodi likova i apsurdnom humoru koji se povremeno javlja.

2Revolutionary Girl Utena Empty Re: Revolutionary Girl Utena Sub 03 Sep 2011, 21:50

Heiwajima_Mayu

Heiwajima_Mayu
V.I.P.
V.I.P.

Nisam gledala, ali sam čula da je dobar...
Budući da nisam neki fan shoujo i romance anime-a, ne verujem da ću gledati skoro, možda jednog dana xD

3Revolutionary Girl Utena Empty Re: Revolutionary Girl Utena Ned 04 Sep 2011, 00:25

Miki-Liki

Miki-Liki
Banovan
Banovan

Nije klasičan šouđo. Utena često parodira takve animee.

4Revolutionary Girl Utena Empty Re: Revolutionary Girl Utena Ned 04 Sep 2011, 00:35

TanukiSubs

TanukiSubs
Ninja
Ninja

Pogledao prije dosta vremena, zajedno sa filmom (Adolescence of Utena (gdje mi se nije svidjela njena kratka kosa)).
Zbilja legendaran anime, nemam šta puno više reći. Osim možda da su mi se užasno dopale one dvije djevojke (tj. njihove sjene) koje redovno komentiraju aktualne događaje.

http://tanukisubs.crotaku.net

5Revolutionary Girl Utena Empty Re: Revolutionary Girl Utena Sub 23 Jun 2012, 23:06

Japi

Japi
Shogun
Shogun

Najgori anime koji sam gledao,jao majko,trebalo mi je 9 meseci da preguram samo 39 epizoda xDD

6Revolutionary Girl Utena Empty Re: Revolutionary Girl Utena Čet 31 Jan 2013, 10:09

Tea97

Tea97
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Pogledala opening,aaa nostalgija <3
Gledala sam anime u svojim anime pocetcima,mnogo je dobar,sad mi se gleda ponovo Very Happy
Od likova Utena i Juri su genijalne Yaaooww

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu