Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

4 najpopularnija shonena

+8
synhro
japanese girl^^
AlanViBritannia
ZetaZaku
~Death Ripper~
UbicaMekogSrca
Heiwajima_Mayu
sajber
12 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Od ova 4 najbolji vam je...

4 najpopularnija shonena - Page 2 I_vote_lcap28%4 najpopularnija shonena - Page 2 I_vote_rcap 28% [ 5 ]
4 najpopularnija shonena - Page 2 I_vote_lcap28%4 najpopularnija shonena - Page 2 I_vote_rcap 28% [ 5 ]
4 najpopularnija shonena - Page 2 I_vote_lcap28%4 najpopularnija shonena - Page 2 I_vote_rcap 28% [ 5 ]
4 najpopularnija shonena - Page 2 I_vote_lcap16%4 najpopularnija shonena - Page 2 I_vote_rcap 16% [ 3 ]
Ukupno Glasova : 18


Ići dole  Poruka [Strana 2 od 3]

264 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Sub 04 Feb 2012, 22:22

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Naruto ubedljivo.

A inace, samo da se zna, nije Fairy Tail 4. big shounen, to je ustvari Toriko. Smile

http://flavors.me/alanvibritannia

274 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Sub 04 Feb 2012, 22:25

japanese girl^^

japanese girl^^
japanese girl^^
japanese girl^^

rutona Naruto naravno...

284 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 00:18

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

AlanViBritannia ::Naruto ubedljivo.

A inace, samo da se zna, nije Fairy Tail 4. big shounen, to je ustvari Toriko. Smile

Toriko? video sam da serija izlazi ali je ne pratim... daj utiske ali bez spojlera?

@Tomo

Kako kopija kada nemaju ništa zajedničko osim crteža? Shocked

294 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 00:30

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Ne gledam ni ja Toriko. Pokusao sam, ali mi je totalno idiotski. Medjutim, vrlo je slican OPu [idiotski crtezi], pa se popalili.
Ono, bazirano po prodaji, Toriko mozda uskoro izbaci Bleach iz top3. Bleach je opao za oko 30% u prosloj godini, sto se tice prodaje, a Toriko merchandise se mnogo prodaje.

Ah, to su Japanci. Njima je OP najpopularniji svih vremena, to repetitvno.... ostvarenje. Sta reci drugo.

http://flavors.me/alanvibritannia

304 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 00:32

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

sajber ::Fairy Tail bi kao trebao biti lošja kopija One Piece-a, who knows Smile

Ovo je jedan veliki misconception, zajedno sa onim da je Hiro Mashima bio asistent od Ode pre nego je izbacio svoje delo. [sto je i kinda glupo, jer je Hiroov Groove Adventure Rave, koji je prilicno popularan bio, izasao tu negde kad je izasao i OP]

Fairy Tail ima jako malo dodirnih tacaka sa OP, a te dodirne tacke su samo one koje dele svi shouneni.

http://flavors.me/alanvibritannia

314 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 01:25

ZetaZaku

ZetaZaku
Daimyo
Daimyo

Friendship is magic Very Happy

Kako Bleach moze imati nedovrsenu pricu kad je ongoing?

A za Toriko koliko cuje, manga je dobra i popularna, a anime los i manje popularan. Ko zna, videcemo.

http://dreamlessdorm.wordpress.com/

324 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 02:07

sajber

sajber
V.I.P.
V.I.P.

Pa do sada u bleachu su sve same rupe, a završila je arancar saga.

Ono što je meni slično kod FT i OP su likovi koji su iste naravi kao i tamo.

334 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 02:33

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

................. Iste naravi? Glupi ko tuki, zderu bez prestanka, ali najjaci kad treba?

Luffy = Natsu = Goku = Naruto

Po tom, sve su rip-offovi jedni drugih.

http://flavors.me/alanvibritannia

344 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 02:48

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

takav je žanr... niko neće da izmišlja ponovo toplu vodu.

354 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 09:44

synhro

synhro
Daimyo
Daimyo

One Piece, definitivno.

364 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 10:13

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

sajber ::Bleach ima nedovršenu priču. Od pola likova nismo saznali njihove moći (bankai) i općenito je bleach pun rupa. Za Anime necu ni pričat.

Okej, jos nisam procitala sve i vracam se dve strane unazad, ali wtf? Bleach ima toliko sporednih likova da sam se molila da se ne prikaze svaciji bankai.xD I napisi u spoileru na koje rupe mislis, posto sam pri kraju arrancar dela, just in case, pa ti odg kad procitam.xD

Po meni je najveca rupa sto se za celu mangu ne secam da je bilo koji dobar lik umro.xD Mislim, sve vreme su oni slabiji i pobedjuju.xD Plus je u prvom trenutku Ichigo najjaci od svih, a onda on vezba i ojaca, ali opet su svi kapetani i ekipa jaci, ne radeci nista. Suspect A i "true power" gluposti su iritirajuce. Sto jednostavno ne oslobode odmah "true power" i bore se k'o ljudi?xD


'ajde sad kad sam se raspisala idem dalje.xD Po meni Naruto ima najbolju pricu (ponavljam, FT nisam gledala) od sva cetiri, ali skoro da mogu da kazem najgore razradjenu. Zato sto je razvlaceci je izgubila poentu. Ima previse nebitnih i prilicno dosadnih delova kod kojih mi se cinilo da su tu samo da me nerviraju. I ceo anime je na isti fazon:

Naruto/neki drugi lik, ali redje dolazi kod nekog zloce "Sad cu da te razbijem" bore se i onda "O, FFUU, ipak si jak", onda ga taj neko razbije, i onda bude "JAJKSM MY TRUE POWER/SECRET MOVE", kokne ga, ali ovaj ipak prezivi i umesto da ga ubije bude like "Ja znam da si ti dobar, samo imas traume iz detinjstva blah blah" i onda taj lik postane dobar ili crkne. Ili oba. The end. I tako se vrti.


Sto se tice One Piece-a no zamerki. Ozbiljno. Predobar je. Samo sto je problem sto nije po mom ukusu. Ne znam. Mozda je do art-a, mozda do previse komedije, nemam pojma, ali iz nekog razloga mi je samo cheer-up fazon, nisam nesto vezana za njega... I Luffy je jednostavno previse jak od samog pocetka.xD Mada ni tu nisam dogurala daleko, tako da mi se mozda znantno promeni misljenje.


FT me je Rasa nagovorio da gledam za letnji raspust, tako da tada komentarisem. I ubicu te ako se budem zesce navukla, mrzim ongoing animee. Joj kad te dohvatim.

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

374 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 10:22

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Tebi je Naruto razvucen, a One Piece nije? lol

http://flavors.me/alanvibritannia

384 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 10:27

sajber

sajber
V.I.P.
V.I.P.

Bleach, pa evo naprimjer mogli su nam razjasniti priču izeđu Gina i Matsumoto. Onda, mislim da smo trebali dobiti neko objašnjenje za Chadove moći. Sad se trenutno nemogu sjetiti ni pola toga ah damn.
Ono što mrzim su borbe. Uvijek borba završava s tim da se sudare i jedan ostane stajat, a od Aizen i Ichigo borbe sam očekivao više. Na kraju je bilo samo prc, prc, Mugetsu i gotovo.

Naruto, što dalje i dalje ide možda je lošji. Mislim da se nije trebala toliko otegnut priča.

394 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 10:35

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Ne razumem zasto je Naruto po vama losiji? Odmah je bacena ta koska sa istorijatom Konohe [prvo je otkriveno da je Uchiha klan ubijen, onda da je Uchiha klan bio diskriminisan, onda da su zajedno sa Senjujima osnovali Konohu... Sve vodi do toga da napokon provalimo ko su Uchihe i Senju, i koja je to povezanost izmedju njih].

Imho, Naruto je bas na mestu. Prica je savrseno uklopljena, ni presiroka, ni preuska. U Bleachu fale delovi price, prave se resetovi, jednostavno je prica preuska. U OP sa druge strane idemo od 10.000 milja iznad neba do 10.000 milja ispod vode, milion bespotrebnih likova i sranja, prica je rastegnuta ko zvaka na kaldrmi.

http://flavors.me/alanvibritannia

404 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 10:43

sajber

sajber
V.I.P.
V.I.P.

Istina, Bleach je nakon Aizena trebao završit. Kakav god da je novi protivnik, pored kyokasuigetsu je 0.

Za naruto sam možda ćak i pretjerao. Kako ne pratim mangu, nebi previše znao. Ali fileri su me dokrajčili.
Borba Naruta i Kyubia wtf? Više fight scena su u mangi imali nego ovdje. Priča prošlosti sa Minatom i Kushinom je mogla biti malo odužena, nikom nebi smetalo. Sad su tako brzo krenuli s tom radnjom, a kasnije će nas opet udavit filerima.

414 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 10:45

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Citao sam negde da Kishimoto nema uticaja nad anime verzijom Naruta, sto objasnjava filere. Fileri su tu da se uzmu pare jednostavno.

Sudi po mangi, ne po animeu.

http://flavors.me/alanvibritannia

424 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 10:47

synhro

synhro
Daimyo
Daimyo

Po pitanju razvučenosti, jedino se još drži Fairy Tail (jelte, ima najmanje epizoda), ali kako se sustižu anime i strip, moraće i njega da žvaću.
Sa ove liste moraću Bleach staviti na poslednje mesto. Totalno raštrkana priča puna rupa..mnogo su sebi suzili krug delovanja. Dok ovi ostali imaju ogromne maštovite svetove, Bleach ima 3 omanje lokacije na kojima se sve dešava.

434 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 10:48

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

vidim rasplamsala se debata Laughing milina čitati ... ali samo unapred upozoravam... držite se logike , činjenica , zdravog razuma i normalne razmene stavova... jer svako potencijalno vređanje , provociranje i sl. rezultovaće mojom nemilosrdnom sankcijom


@T

Slažem se oko Naruta sa Alom... Bleach sam batalio kad je Ičigo porazio Aizena... za mene se serija tada završila a Naruto postaje sve bolji (ne pratim mangu i zato nemoj ko da bi dao neki spojler jer svega mi biće mu zadnje na ovom sajtu.)

444 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 10:54

synhro

synhro
Daimyo
Daimyo

Naruta mnogo dugo pratim..promenila mi se cela skala mišljenja o njemu. Nekad ga psujem do bola, a nekad me oduševi..uvek ću imati pristrasno mišljenje o njemu. Dođe kao otrcani plišani zeka iz detinjstva, za kojeg ne mogu skupiti snage da bih ga bacio u kantu.

Amine pratim sa pola oka. Art je očajan do bola.

454 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 10:59

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

ali muzika u anime delu... godine emocija i stalnog nerviranja kada krenu fileri a talasi oduševljenja kada krene priča i kada polako sklapaju kockice u priči čine ovu seriju perfektnom... ber za mene.

464 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 11:30

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

AlanViBritannia ::Tebi je Naruto razvucen, a One Piece nije? lol

Pa, rekoh da nisam tu dogurala daleko, tako da me jos nije smorio. Inace, meni licno je Naruto mnogo bolji od OP, ali to je do ukusa. Ne kazem da prica ne valja, rekoh da Naruto ima najbolju pricu, ali ne svidja mi se kako je obradjena. U Bleach-u ima npr. vise neke filozofije, psihologije, koliko god bi se to moglo reci za mangu, dok je u Narutu plot awesome, ali jednostavno stavljen na papir ne izgleda toliko dobro. Ne znam, nisam ni sama sigurna sta je ili ne mogu da ga pretocim u reci, najvise mrzim to. >.<

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

474 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 11:45

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

U Bleachu ima vise filozofije/ psihologije samo zato jer imaju dva Orochimarua, ne jedan kao u Narutu. Very Happy

http://flavors.me/alanvibritannia

484 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 12:14

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

Ne pricam o plot-u nego o tome kako je sve to predstavljeno na papiru, emocijama likova (u konkretnim situacijama) i citatima..

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

494 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 12:17

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

.... Jos uvek ne vidim kako je Bleach bolji u bilo cemu od navedenog. Citati su, kao sto kazem, superiorniji samo u slucaju Mayuri-ja i Szayel Apporo-a. Ostali likovi imaju one izvakane shounen citate [drugari su najvredniji, ne diraj mi seku i slicno], kao i ostali likovi.

Emocije su... Emocije? :t Gde to ima? Let's note da "emocije" izmedju Rukie i Ichiga ne postoje [ljubavne, je li, ima drugarskih], to je umisljanje fanova. A takvih emocija ima i u Narutu.

http://flavors.me/alanvibritannia

504 najpopularnija shonena - Page 2 Empty Re: 4 najpopularnija shonena Ned 05 Feb 2012, 12:37

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

Oh, God, kazem u konkretnim situacijama. U Narutu se baca akcenat na akciju, i ima manje kadrova tipa zoom-in shocked face, ne mislim na love story delove, to ni ja ne volim preterano.

“If I were the rain. . . that binds together the Earth and the sky, whom in all eternity will never mingle. . . Would I be able to bind two hearts together?” - Orihime

“When you're dodging, you're "afraid of getting hit." When you're attacking, you're "afraid of hitting me." When you're protecting someone, you're "afraid of them dying."

It's pathetic! You can't give into fear in a fight!

When you're dodging, think "I won't let you hit me!" When you're protecting someone, think "I won't let you die!" When you're attacking, think "I will cut you!" - Urahara Kisuke

“ There are two kind of fights. As long as we place ourselves in battle, we must always know the difference: fights to defend life… and fights to defend pride…” - the lik cijeg se imena ne secam

“Those who do not fear the sword they wield have no right to wield a sword at all.” - Shuhei

“Don't use such strong words. It'll only make you look weak.” - I think it's Mayuri

“Admiration is the emotion furthest from understanding.” - Aizen

“We are all like fireworks. We climb, shine and always go our separate ways and become further apart. But even if that time comes, let's not disappear like a firework, and continue to shine... forever.” - Hitsugaya

“They say even death can't cure an idiot.” - ne znam ko

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 3]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu