Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

... Bolest , izdaja i laž za bolje sutra

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

Godine? to je još samo jedno merilo kojim opisujemo svoje ograničenje.... Ljudska mašta nema granice ali ljudsko telo ima... Bolest i vreme ga uništavaju a znate kako kažu: " U zdravom telu , zdrav duh". Veoma iskrena i tačna rečenica jer um ponekad svet gleda kroz prizmu svojeg bolesnog instrumenta (polazimo od prepostavke da je telo bez uma samo prazna ljuštura).... Bolest ljudski neprijatelj broj 1.

Verujem da većina od vas i ne zna šta je pravo značenje tog termina i nadam se da će to tako ostati još dugo i da nikada hladan dah bolesti neće proći preko vaše kože. Iskreno govoreći bolest kao sama bila bi daleko lakši teret da ljudi nisu tako sitna bića i da ne diskriminišu i žale bolesne članove društva a u najgorem i najtužnijem slučaju napuštaju ih pod izgovorom da ne mogu da podnesu to što se vama dešava?! cinizam zar ne? ista osoba koja vam se klela na odanost dok ste bili zdravi ostaviće vas u svetlu da joj kao takvi više ne odgovarate pod izgovorom da je tako lakše.... nekada jedini prijatelj i osoba za koju ste verovali da je vaš najbolji drug i neko čije kada izgovorite ime doživljavate zanos ponosa jer imate nekog takvog pored sebe sada je samo još jedna osoba u moru mnogih koji će vas ostaviti zbog svog sebičluka. I sve jer vi joj više kao osoba ne odgovarate.... prazne reči i obećanja i ništa više jer da se ne zavaravamo ljudi su odvratna i egocentrična bića koja dok imaju uslove koji njima odgovaraju neće se buniti ali čim jedna stvar ruši taj privid idiličnosti pravo lice osobe izlazi na videlo... Ali oprostite dragi čitaoče odlutao sam malo od teme u ličnom izlivu besa prema svemu tome ali razumi me... ti ljudi... gade mi se.

Kažu da snaga čoveka i njegovo pravo lice se pokažu u njegovim najtežim trenutcima ali da bez podrške društva i voljenih osoba to je unapred osuđena borba na propast jer bolestan čovek bez volje je kao ptica koja je nekad letela a danas tužno gleda nebo slomljenih krila... bez nade i bez želje za životom. Recite mi kako drugi ljudi mogu da shvate agoniju bolesne individue ako samo nikada nisu osetili taj bol na sebi? Prosto je... ne mogu i nikada neće moći jer isto kao što i one ptice koje još lete ne mogu da osete tugu ptice na zemlji isto na taj način zdrava osoba nikada neće shvatiti bol osobe koje ne može da hoda ili da pomera prste ruke.
Međutim ljudi su po svojoj definiciji i društvena bića i kao takva uvek žele da budu prihvaćena od strane društva čak i od strane koja ga ne želi i koja ga samo žali. Mali pogled osobe koju voli i stisak ruke daće bolesnom telu lek i motiv daleko jači od bilo koje droge nastale u nekoj farmaceutskoj kompaniji....
Istina i realnost , Laž i samoobmana dve su strane istog novčića jer ko želi istinu i realnost kada su one previše grube i donose previše bola... svima nam je lakše da se obmanjujemo i lažemo jer laž manje boli zar ne?.... Istina je da će vas voljena osoba napustiti kada više ne bude osećala neku korist iz vas i kada postanete teret za nju a laž je kada poverujete u njene reči da će tu biti uvek uz vas. Realnost je da će te biti ostavljeni u mraku kao slepo dete koje drži ruku koja mu pomaže a obmana je da vas ta ruka neće nikada napustiti.
Nije mi jasno i nikada mi neće biti jasno kada devojka/momak koja je volela/o momka/devojku ostavi ga kad se on razboli pod izgovorom da to nije više to što ona želi a do pre samo mesec dana mu se klela u ljubav , nije mi jasan prijatelj koji se pravi da je tu kada je sve okej a sa prvim znakom nevolje beži i napušta te pod izgovorom da nema vremena i nije mi jasno kako te osobe ne vide i kako ne razumeju da teško bolesne osobe hodaju po ivici noža i da volja za životom umire kada ostaneš sam.

Nije mi jasan ovaj svet koji umesto da traži lek za bolest on stvara oružje za masovno uništenje. Nije mi jasno da deca crkavaju od gladi dok se neku kupaju u zlatu i bogastvu a od toga neće ništa u grob odneti. Ne mogu da shvatim da se čovek deli po boji kože/religije/mesta na kome je rođen a priroda niti je podelila zemlju niti je neko birao gde će roditi.

Vera u čoveka je glupost... utešna fraza stvorena za teme filozofiranja i pametovanja.

Verovati nekome tj bilo kome osim sebi jer idiotizam. Ljudska dobrota je uslovljena trenutnim stanjem. Ako ikada dospete u nevolju ili se nedaj Bože razbolite... prepušteni ste na milost i nemilost tuđe volje a to vam je nešto najgorešto vas može snaći. Mislite da imate devojku koja je uz vas? Mislite da imate prijatelja?... ne, nemate ništa od toga. Vi ste sada samo teret kako društva tako i osoba koje VI volite. Sami , odbačeni , gledani kroz prizmu vaše bolesti to ste sada vi....

Čuo sam priču.... lik je imao devojku , imao porodicu , prijatelje... studirao je i život je bio dobar. Znao je da je bolestan ali međutim bolest se retko manifestovala i niko nije davao previše značaja tome.... međutim u roku od tri meseca dogodio se najgori scenario: Bolest je napredovala do te mere da mu je i hodanje postalo problem a nekada jaki prsti pretvorili su se u skupljenu kandžu... Brat napušta porodicu i nestaje pod izgovorom da ne može da živi tu i da radi za celu porodicu. Studije staju jer nema šanse u takvom stanju da položi predmete. Paralelno sa svim tim napušta ga i devojka pod izgovorom da ne želi ovo više i da je sve ovo guši a praktično nije ni bila tu par meseci... a ona mu je bila poslednji tračak nade u veoma tamnom svetu. U jednom trenu izgubio je sve što je voleo i imao.... od zdravlja do prijatelja a nekada je imao sve. Vođen time odlučio je da prekrati sebi sve jer zašto živeti kada te niti ko treba niti ko želi.... Progutao je pilule za spavanje i time stavio tačku na svoju priču. A sve je moglo biti drugačije da je samo neko ostao uz njega.
Kukavičluk reći ćete... ali ko ste vi da sudite nekome jer iskreno govoreći i sami bi ste uradili isto...

Poenta?
Imate zdravlje i ne bacajte ga uludo jer zdravlje nije sve ali bez zdravlja sve je ništa. Sve je to poklon koji može za kratko vreme od idealnog preću u očajno. Ako imate prijatelje/ljubav ne odričite se nje samo jer ta osoba nema više to zdravlje... umesto toga dajte joj još više ljubavi jer iz ljubavi nastaje život. Ne uništavajte već i onako uništenu dušu. Razmislite o tome.... makar na kratko. Vama to ne znači ništa a nekome značiće možda sve.

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

"Nije mi jasan ovaj svet koji umesto da traži lek za bolest on stvara oružje za masovno uništenje."

Veoma je ovo jasno. Samo pogledaj zivotinjski svet. Stariji i bolesni pripadnici drustva se odbacuju, survival of the fittest. Ljudi su postali [oduvek su bili, da se ne lazemo] robovi svojih animalistickih pobuda, i ja tu ne vidim nista "cudno". Svakako je neispravno, i svakako je nemoralno, ali tako je vec poslednjih 2000 godina, i tako ce i nastaviti da bude. Jedini nacin da se ljudi medjusobno ujedine, imho, jeste da "nadju" protivnika veceg od sebe, koji prelazi pojam "razlicite vere" i obuhvata pojam "razlicite vrste". Yeah, we need Alienz.

http://flavors.me/alanvibritannia

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

one sekunde kada je čovek postao samosvestan prevazišao je neke osnovne potrebe i spoznao snagu samilosti... civilizovano ponašanje znači i zaobilaženje osnovnih "animalističkih" normi.

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Iskonski nagoni se nalaze u svima nama. Zelja za pobedom, trijumfom nad drugim osobama iz bilo kog razloga se ne razlikuje od zivotinjske zelje za dominacijom. Pitanje je samo koliko ko pridaje znacaja tom iskonskom osecanju potrebe za vladavinom nad drugima.

Takodje, zivimo u doba kapitalizma. Sva ta filozofiranja o visoko razivjenom nivou svesti i morala su bullshit in this time. Kapitalizam je cista zivotinjska teritorijalna borba u ljudskom odelu. Nema mesta za moralne uzvisenosti.

http://flavors.me/alanvibritannia

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

praksa i teorija su u konfliktu jer se kapitalizam zasniva sa apsolutnoj slobodi i pravima čoveka. Ako ti zasnivaš svoje teorije na animalnim instiktima onda rušiš direktno čuvenu povelju o pravu čoveka "Svaki čovek se rađa jednak i slobodan sa istim pravima bez obzira na pol , boju kože...."
Kapitalizam nema veze kao ni animalni instinkt sa civilizovan mišljenjem jer iskreno sumnjam da će se neko osetiti ugrožen ako jedan čovek sa hendikepm dobije ista prava kao na primer ti.
Više se polemike diže o pravima gej populacije nego o pravima recimo invalida... Zašto? pa sve je u dobrom menadžmentu i marketingu. Sigh

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Kapitalizam na apsolutnim slobodama? O cemu ti to?

Kapitalizam se zasniva na Marksovoj teoriji exploatacije, koja govori da ce u drustvu uvek postojati najmanje dve klase, u ovom slucaju kapitalisti i proletarijat, koji ce biti u exploatatorskom odnosu. Kapitalisti kupuju jedinu vrednost koju proletarijat ima da ponudi, a to je rad, i samim tim postaju "vlasnici" radnika. To je kapitalizam.

http://flavors.me/alanvibritannia

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Ah, I see what you did there.

Ti govoris o demokratiji. Demokratija se zasniva na ideji da svi ljudi, ma koliko razliciti, uzivaju ista prava.
Demokratija je vezana za politicko i drustveno uredjenje sveta, a kapitalizam za ekonomsko uredjenje.
Medjutim, demokratija je u realnom svetu daleko od svog zamisljenog korena. Zasto? Zato sto se drustveno uredjenje zasniva prvenstveno na ekonomskom uredjenju [kao i sve ostalo]. A posto je ekonomsko uredjenje zasnovano na razlikama u drustvu, pokusaj stvaranja ravnopravnog drustva je smesan.

http://flavors.me/alanvibritannia

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

O demokratiji i kapitalizmu generalno jer pazi kapitalizam ne bi mogao nastati bez demokratije i on je na neki način njen nus proizvod.
Ekonomska ravnorpravnost je bajka i ulaziti u polemiku oko toga je i smešna jer uvek će biti razlika na toj osnovi i uvek ih je i bilo.

Ali ovde nije reč o ekonomskim ili kapitalističkim normama i podelama. Reč je o socijalnom paradoksu i ciničnim ponašanjem društva prema osobama sa nekim hendikepom. U javnosti se vode brige o pravima homoseksualaca, prodaje se lažni patriotizam i svi bi za šaku medijske pažnje pomogli navodno nekome. Zašto? Marketing i dobar menadžment. Jer u vrhu organizacije za gej populaciju sede i sami pripadnici istog pokreta i jakom organizovanom pompom vode rat za neka tobože prava (?!) dok u taboru ljudi koji boluju od neke teške bolesti ili nose neki hendikep sedi slab i neorganizovan menadžment najčešće vođen politikom "Prvo ja pa svi ostali".... Ceo taj sistem je truo i nema dovoljno jaku podršku države a da ne pričamo i o svesti čoveka kao individue. Ljudi nisu svesni da od zdravog do bolesnog deli ih samo momenat.

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Kapitalizam nije bas vezan za demokratiju. Mislim, samo prouci malo istoriju ekonomije i bice ti jasno. Kapitalizam se razvio posle industrijalizacije koja je oznacila jacanje privrede [industrije, je li]. U to vreme, vecinu vlasnistva nad kapitalom [kao i danas] imala je aristokratija i burzoazija. U to vreme nije bilo demokratije. Demokratija se razvila relativno skoro, dok kapitalizam ima vec oko 200 i vise godina.

I to je vezano za kapitalizam. U ocima kapitalizma, hendikepirani su djubriste drustva. Oni su neupotrebljivi. Gej populacija je upotrebljiva, jer je radno sposobna, a sa kim spava je nevazno. Odatle poticu diskriminacije prema hendikepiranima koje su institcionalizovane. Na primer, Hitler je ubijao hendikepiranu decu, iako su bili Nemci, jer nisu radno sposobna.

Znaci, to huskanje promocija prava bilo koje manjine, bilo etnicke ili na bilo koji drugi nacin izopstene iz drustva, je normalna etapa u promociji demokratije. Sad, poenta je u sledecem:
1) Mnogo ljudi je biseksualne ili homoseksualne orijentacije. A mnogo takvih upravo vlada masama. I to nije samo danas, to je "normalno". Na primer, u japanskoj istoriji postoji poznat nacin primoravanja neprijatelja na odavanje informacija putem seksualnog zlostavljanja od strane istog pola [muskarac x muskarac vecinom, jer zene nisu ni imali vitalne informacije]. Kad smo vec kod toga, postoji jedna veoma zanimljiva psiholoska teorija koja tvrdi da su ljudi ustvari prirodno biseksualni, ali se vecina, zbog "standarda" okrece ka suprotnom polu. Kazem zanimljiva, ne tacna. Smile
2) Kao sto sam rekao, LGBT populacija je radno sposobna, i za kapitalizam, nije razlicita od bilo koje hetero osobe.

E sad, da li je u redu sto je lobi LGBT jaci od lobija hendikepiranih? Nije. Medjutim, da li je svet fer? Ne.

http://flavors.me/alanvibritannia

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

Ko o čemu ekonomista o ekonomiji lol!

Kapitalizam je doživeo procvat paralelno sa demokratijom a to što ti pričaš to je samo postojanje enormno bogatih ljudi. To nema veze sa kapitalizmom u modernom pojmu. Snaga kapitalizma se ogleda u sposobnosti da veoma brzo neko može uz sva prateća prava koja ga sleduju da postane enormno bogat a da ga celo pravosudni i državni sistem štiti uz ečenicu "to je njegovo pravo". Ti prvi vidovi kapitalizma koje spominješ su možda preteča modernog shvatanja kapitalizma ali imaju veze sa današnjim kapitalizmom koliko i auto na parni pogon sa današnjim ferarijem. Možda se demokratija razvila relativno skoro ali i kapitalizam je realitvno do skoro bio u "normalnim" merama dok je danas globalni pojam bez granica i to samo jer zakon na osnovi demokratije štiti njegov razvoj.

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Svet se vrti o ekonomiji. Jok, pricacu o haikuu. Very Happy

Danasnji kapitalizam se nije uopste promenio u odnosu na predjasnji kapitalizam. Odnos klasa je isti, sve je isto. Svi danasnji veliki kapitalisti [pravi kapitalisti, ne ovo sto imaju tri prodavnice, pa su monopolisti] su nastali na samom zacetku demokratije, pocetkom 20tog veka u Americi, u vreme procvata industrije. [Sto je uslovljeno povoljnom privrednom politikom, ali o tom-potom].
Da, delimicno si u pravu, u smislu da danas pare ne drze vise aristokratie i burzoazija, ali opet, danasnja "visoka klasa" ionako je vec klasa starog novca, pa su oni na neki nacin danasnja aristokratija. [uzmimo u obzir da je vecina danasnjih monarha ustvari ustavni monarsi [kraljica Engleske, car Akihito, princ od Monaka isl], tj. figure koje sluze za odrzavanje odredjenog nacionalnog identiteta, a ne za vladanje]. Tl;dr= nista se ne menja. Nekad Kraljica Elizabeta, danas zena od Rockfelera.

http://flavors.me/alanvibritannia

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

Princip je isti sve su ostalo nijanse. Videćemo šta će doći posle kapitalizma. A do tada makar da se uspostavi ravnopravni poredak svakog čoveka sa pravima.

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Ravnopravni poredak ce doci nakon kapitalizma, ako je verovati Karlu Marksu. Videcemo sta ce biti posle kapitalizma.. a mozda i necemo.

http://flavors.me/alanvibritannia

synhro

synhro
Daimyo
Daimyo

Auh, kakve teške životne teme.

Ako ćemo o teoriji da pričamo, demokratija je najnepodesnije društveno uređenje za razvoj kapitalizma. Savršeni bračni drug kapitalizmu je teokratija (radi za nas ili će te bog munjom satrti). Ljudi su srećni, jer pored rada za svoj život dobijaju i bonus poene kod uzvišenog bića, dok kapitalisti, odabrani od višeg bića, imaju savršene radnike i zaradu opravdanu na oba sveta. Funkcionisalo je ovo neko vreme, ali je ljudima dosadilo da slušaju jednu te istu ploču, postali su pametniji pa je bila potrebna pametnija žvaka.

Iako se po teoriji ne slažu, kapital i demokratos su match made in heaven u stvarnosti. Umesto da rade za neko tamo uzvišeno biće/feuda/kralja, biće slobodni da rade isklučivo za sebe. Ali..suštinski ništa nije značajno drugačije, samo je omča oko vrata labavija, povodac duži, a pojmovima data druga imena.

Svima su puna usta de demokratije, a svako ko je izgovori pomalo izlomi jezik, jer zna da izgovara laž..ali, ponavljanje sve čini savršenim. Ako ćemo iskreno, uređenje u kome živimo se ne može nazvati demokratija, samo ga tako imenujemo, jer lepo zvuči.

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Ne bih se slozio da je omca oko vrata labavija. Razlika je samo u vidljivosti tamnicara. Ljudi su i dalje samo upotrebno dobro kapitaliste, medjutim, u demokratiji, to se sakriva pricama o "boljem standardu ako vise radis" i slicno. Smile

http://flavors.me/alanvibritannia

synhro

synhro
Daimyo
Daimyo

Da..na to sam i mislio, samo nisam lepo pretočio u metaforu. Demoratija je savršena iluzija, nije ni čudo što Madara (ili ko god da je) pokušava da je stvori.
Smile

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Savrsena iluzija indeed.

http://flavors.me/alanvibritannia

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

Bar se svi slažemo oko toga.

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Well, slažemo se. Ali, to je ipak najbolji način rukovanja masom. Zato jer:
1) Ima mesta za progresiju. Kad je bila autokratija od strane crkve, to je bilo bukvalno naučno ugnjetavanje. Uništavanje pametnih ljudi.
2) Ljudi mogu živeti u iluzijama da će biti bolje, pa samim tim manje pate.
3) Kolliko toliko život ipak zavisi i od tvojih odluka. Nije unapred određen nekom kastom ili sličnim položajem.

http://flavors.me/alanvibritannia

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu