Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

 » Spam teme » Blablaonica » TV » V for Vendetta

V for Vendetta

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1V for Vendetta Empty V for Vendetta Pet 02 Nov 2012, 07:34

Evil Mastermind

Evil Mastermind
Administrator
Administrator

[You must be registered and logged in to see this image.]

Borac iz senke poznat kao "V" se teroristickim metodama bori protiv totalitarne vlasti. Pored spasavanja devojke od tajne policije, takodje sebi pronalazi i saucesnika.

Zanrovi: Sci-Fi, Action, Thriller.
Director: James McTeigue (The Matrix, Street Fighter etc.)
Glavne uloge: Natalie Portman, Hugo Weaving...

Taglines: People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people.


I, da li ste gledali? Very Happy

Ja sam ga odgledala pre jedno pola sata, i moram priznati da je film odlican. Mnogo mi se svideo.

Scenario je predivno napisan, vokabular je bogat i jednostavno fascinira, odabir glumaca je odlican iz prostog razloga sto vas Hugo (V) svojim glasom opija, tera vas da upijete kao sundjer svaku njegovu rec i lik kao lik u vasim ocima poraste. Natali Portman je odlicna glumica, verujem da se svi slazete sa ovim zakljuckom, i savrseno se uklopila u ulogu mlade Evey, devojke koja je ni kriva ni duzna upletena u celu ovu pricu. Film takodje govori o tome kako ne treba u potpunosti verovati vladi, jer se nikad ne zna sta se krije ispod maski. Takodje govori sta su ljudi sve spremni da urade zarad moci. Pricamo o ubijanju hiljade i hiljade ljudi. To je apsolutno zivotinjski, a mi, opet, moramo da padnemo pred te ljude u strahu za same nase zivote.

So? Very Happy

http://www.japanmaniaserbia.com

2V for Vendetta Empty Re: V for Vendetta Pet 02 Nov 2012, 07:51

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

Vokabular? zanimljivo je da si pod dejstvom baš tog filma napisala reč nametnutu od strane "tihe vlade". Imaš i srpsku reč za to Razz ali avaj... njihov uticaj je na tebi prevelik i ti sama imaš samo privid izbora i nametnute slobode. Sigh

btw ... ako nisi skopčala nema veze Haha

Film je dobar i originalan i inspirisao je mnogo pokreta u svetu a sama maska je postala sinonim za samo "jednog od mnogih". Film nosi dublju poruku daleko jaču od one da nam vlada ispira mozgove. Definitivno jedan od boljih filmova.

3V for Vendetta Empty Re: V for Vendetta Pet 02 Nov 2012, 08:12

synhro

synhro
Daimyo
Daimyo

Tek sad? Surprised



Idalje se ježim kada čujem ovaj govor.
Duhovni naslednik filmova 1984 i Brasil, nije razočarao ni u jednom segmentu: Scenario, priča, gluma..Natalie je tek sa ovim filmom (imho) zaista sazrela kao glumica, a kasnije je to samo potvrdila Oskarom, dobijenim za Crnog Labuda. Duo Wachowski iznova dokazuje da Matrix nije bio samo trenutni puh inspiracije i sa tim izrečenim, žudno iščekujem njihovo novo ostvarenje Cloud Atlas, koji se sad vrti po bioskopima.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

 » Spam teme » Blablaonica » TV » V for Vendetta

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu