Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Chikan Otoko

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Chikan Otoko Empty Chikan Otoko Pet 22 Feb 2013, 07:54

synhro

synhro
Daimyo
Daimyo

[You must be registered and logged in to see this image.]

Alternativno ime: Molester man
Godina izdavanja: 2004 ~
Status: Završeno
Autor: Yokota, Takuma
Žanr: Komedija, Drama, Romansa
Tip: Manga (Doujinshi)
Broj chaptera: 21

Opis:
Čitajući pozitivne komentare, očekivao sam dobar strip, ali..svakako nisam očekivao maestralan. Da stvar bude čudnija, priča je neverovatno jednostavna: 'Mr. Molester (tako je oslovljen) je prosečan otaku, koji osim odlaska na faks i posao nema pravih društvenih kontakata. Ceo njegov svet se okreće naglavačke kada vraćajući se sa posla, bude optužen za uhođenje od strane Miss Understanding (vidi prethodnu zagradu). Budući da je nesporazum prilično brzo razrešen, Mr. Molester na suptilan i čudan način, postaje deo ženskog društva, okupljenog oko Miss Undie.' That's basically it. Zvuči kao prelude za loš dating sim, zar ne?
A sada the interesting bit: ceo strip je zasnovan na istinitom događaju. Naime, lik po kome je portretisan protagonista, je za svo vreme tih dešavanja vodio thread na sajtu 2ch, redovno opisivao događaje, tražio savete i slično (dosta je uneto i u sam strip). Autor je zatim od te školjke napravio fantastično delo, ubacivši naravno i svoj personal touch. Ako bih morao da izaberem njegove najače strane, to bi svakako bili realistični likovi (što delom i jesu) i fantastičan humor. Usled tolike zasićenosti romantičnim komedijama, stiče se utisak kako je gotovo nemoguće biti originalan u ovom žanru, ali se srećom sa vremena na vreme pojavi ovakav dragulj, koji pokazuje koliko je to u stvari, zabludno. Celu priču pratimo iz perspektive gosn Uhode .. njegovo ćaskanje sa devojkama, razgovori televonom, mejlovi, and last, but not the least: njegova rezonovanja, koja verovatno spadaju u najurnebesnije stvari, ikada ucrtane, u manga medij. Tako da ako ne gotivite kvadratiće & zidove teksta, stay away. Moram još da napomenem kako je u pitanju doujinshi sa sketchy crtežom, tako da sa te strane ne očekujte ništa posebno.
Da pod utiskom ne bih tupio previše, završiću sa toplom preporukom svim starijim članovima foruma. Po završetku čitanja, kao zaokružen utisak kod mene je izazvao ovakvu spontanu reakciju:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Još jedan favorit za kratko vreme, lucky me.


Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu