Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Full Metal Alchemist

+8
Evil Mastermind
sajber
Nyarlko
TanukiSubs
Kid Morbid
Kage
Heiwajima_Mayu
BlutEngel
12 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Full Metal Alchemist Empty Full Metal Alchemist Uto 14 Sep 2010, 15:14

BlutEngel

BlutEngel
Kami-sama
Kami-sama

Slika: [You must be registered and logged in to see this image.]
Alternativno ime: Hagane no Renkinjutsushi
Godina puštanja: 2001.
Status: Završeno.
Autor: Hiromu Arakawa
Žanr: Avantura, Naučna fantastika, Steampunk
Tip: Japanski anime/manga
Opis:Fullmetal Alchemist je serija koja prati doživljaje braće Elrik – Edvarda i Alfonsa – fokusirajući se na njihovu potragu za Kamenom Mudrosti, najmoćnijim artefaktom u alhemiji. Ed i Al, posle neuspelog pokušaja oživljavanja svoje majke upotrebom alhemije (preciznije, upotrebom ljudske transmutacije), postaju rešeni da vrate sve što su izgubili u tom katastrofalnom eksperimentu: Ed svoju desnu ruku i levu nogu, a Al svoje staro telo. Kako bi ovo omogućili, braća odlučuju da se posvete detaljnom proučavanju alhemije postajući Državni Alhemičari.
E, sad, pitanje koje će čitaoce ovog bloga najviše zanimati – šta ovu seriju čini toliko posebnom? Zbog čega je vredi gledati? U mom slučaju, na prvom mestu su likovi: svako od zapaženijih likova ima svoju motivaciju, svoju pokretačku silu. Svaki lik je drugačiji. Svaki lik je živ. Svakog vidite kao stvarnu osobu, a ne tvorevinu nečije mašte umetničkim darom i uz pomoć tehnologije prenetu na ekran. Negativci u suštini nisu pravi negativci. Za dosta njih se vidi da pate i da (iako će ova izjava izgledati možda pomalo smešno kada pogledate seriju) imaju dušu. To nisu osobe koje biste mrzeli već pre sažaljevali, i to na milion različitih nivoa.
Na drugom mestu ali neraskidivo povezano sa prvim – emocije. FMA je u meni izazvao najraznolikiji spektar emocija – smejao sam se, strahovao, bio napet, nervirao se, bio na ivici suza ko zna koliko puta... A sad povežite ovo što sam do sada naveo sa fenomenalnom pričom, jakom atmosferom, odličnom animacijom i s vremena na vreme izuzetno srceparajućom muzikom koje se ni velikan poput Morikonea ne bi postideo i dobili ste kombinaciju koja teško da nekog može ostaviti ravnodušnim. Jesam li rekao da su priča, atmosfera, animacija i muzika odlični? Jesam? E pa kažem to ponovo, čisto da ne bude nekakvih nejasnoća po tom pitanju.
Na red dolaze gorepomenuti likovi. Pošto ih ima stravično mnogo, a bila bi zaišta šteta da nekog izostavim, ograničiću se samo na glavne junake, Eda i Ala. Znam da ovim rizikujem da izazovem Bes Pravednika ili makar okorelih fanova ali šta da se radi.
Ed, stariji brat, petnaestogodišnji je dečak i osoba čijim nadimkom je serija krštena - Fullmetal Alchemist je nadimak koji je Ed dobio kada se pridružio Državnim Alhemičarima (mada ga skoro uvek mešaju sa Alom, hodajućim oklopom). Postavši Državni Alhemičar sa samo 12 godina, Ed je najmlađa osoba koja se ikada pridružila tom redu. On takođe poseduje jednu neobičnu veštinu - izvodi alheimjska preobražavanja bez kruga za transmutaciju. Izuzetno vezan za majku, Ed je još od malena mrzeo oca zbog toga što ih je napustio. Tokom cele serije, Eda na delanje goni želja da svom bratu vrati staro telo, izazvana osećajem krivice zbog nesreće koju su izazvali pokušajem ljudske transmutacije. Šta još reći o Edu? Izuzetno inteligentan, odlučan, dobrog srca ali često izuzetno plahovit i gadne naravi (naročito kada drugi komentarišu njegovu visinu).
Al, mlađi brat, je četrnaestogodišnji dečak čija je duša vezana za čelični oklop od strane starijeg brata, Eda. Iako bez svog pravog tela, Al često pokazuje više brige za Eda i vraćanje njegovih starih udova nego za vraćanje svog sopstvenog obličja. Iako nesumnjivo talentovan, Al nije postao Državni Alhemičar. Razlog za to leži u činjenici da bi u tom slučaju njegov i Edov greh bio otkriven - ljudska transmutacija jedan je od tabua u alhemiji i smatra se zabranjenom veštinom. Iako je i on sam bio izuzetno vezan za majku, Al nikada nije zamrzeo oca kao što je Ed učinio. To je često bio i predmet njihovih brojnih svađa iz detinjstva. Al je takođe neverovatno bistar, ali ipak ne tako odlučan kao Ed. Međutim, ono što nema u odlučnosti, Al nadoknađuje dobrotom - mirne naravi i dobrog srca, Al je daleko osećajnija i prijatnija osoba od svog starijeg brata.

2Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Sre 15 Sep 2010, 03:46

Heiwajima_Mayu

Heiwajima_Mayu
V.I.P.
V.I.P.

Bas sam ja htela da otvorim ovu temu xD
Inace,obozavam anime,strava je xD
Naj likovi su mi:Ed,Mustang,Riza,Greed i Envy <3

3Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Pon 04 Okt 2010, 01:21

Kage

Kage
Kami-sama
Kami-sama

extra je anime, a FMA Brotherhood je jos bolji ( po mom skromnom misljenu xD )
Naj likovi braca Elric, Greed

http://otaku-rs.blogspot.com/

4Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Sub 23 Okt 2010, 22:48

Kid Morbid

Kid Morbid
Samurai
Samurai

AngerfisT ::extra je anime, a FMA Brotherhood je jos bolji ( po mom skromnom misljenu xD )
Naj likovi braca Elric, Greed

5Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Ned 10 Jul 2011, 10:11

TanukiSubs

TanukiSubs
Ninja
Ninja

Izvrstan anime, studio BONES zbilja zna što radi!

Fini omjer drame, komedije, akcije, tragedije, svega. Lako se prati premda je dug i ima puno likova, te je lako naći više onih koje ćete zavoljeti i malo onih koje ćete mrziti.

Vrijeme je da pogledam i Brotherhood, koji prati mangu do kraja, jer je prvi FMA nastao dijelom po mangi i onda ubacio vlastiti kraj pošto manga tada još nije bila dovršena. Smile

Isto tako, film je izvrstan. Smile

http://tanukisubs.crotaku.net

6Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Pet 22 Jul 2011, 10:19

Nyarlko

Nyarlko
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Ne znam što, ali ovo nikada nisam završila. A bio mi je dobar anime. Ed najbolji lik. o:

7Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Pet 22 Jul 2011, 21:23

sajber

sajber
V.I.P.
V.I.P.

Slicna situacija je bila kod mene. Nisam mogao nikako pogledati Animu. Jendostavno mi nije sjelo. poceo sam s mangom koja je 3x bolja,ali kako sam dobio na cd-u Anime serijal,ipak sam njega pogledao. Mogu reci da je Anime primjer savrsenstva. FMA B je naravno bolji bas radi spomenutih razloga te vise prati mangu. FMA B jos nisam pogledao ali je u planu isto kao i film.

8Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Pon 29 Avg 2011, 04:18

Evil Mastermind

Evil Mastermind
Administrator
Administrator

Am, dunno. Maybe some day. Ne izgleda mi toliko privlacno. ._.

http://www.japanmaniaserbia.com

9Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Pon 29 Avg 2011, 05:26

sajber

sajber
V.I.P.
V.I.P.

~Evil Mastermind~ ::Am, dunno. Maybe some day. Ne izgleda mi toliko privlacno. ._.

Glavno da je ouran najbolji anime !!

10Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Sre 28 Dec 2011, 05:13

Raki

Raki
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Predobar anime, mada se nikada nisam nakanio da gledam Brotherhood. Inace Edy najbolji

11Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Sre 28 Dec 2011, 06:05

Heiwajima_Mayu

Heiwajima_Mayu
V.I.P.
V.I.P.

Well, Brotherhood je po meni (a i većini) bolji xD Sve je onako baš uskladjeno, a ni kraj nisu zbrzali...

12Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Sre 28 Dec 2011, 06:17

sajber

sajber
V.I.P.
V.I.P.

Meni je još svjež obićan tako da za sad još neću Broterhood.

13Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Sre 28 Dec 2011, 07:30

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

Bratstvo prati mangu od A do Š... drugi serijal je miljama ispred prvog po realnosti , grafici , samoj produkciji a i generalnom užitku. Znam jer gledao sam oba serijala i ocenio bih u odnosu ovako:


FMA <-------> FMA - B

..uostalom ko pogleda videće sam sve.

14Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Pon 10 Sep 2012, 10:35

Gost

Anonymous
Gost

Gleadao sam brotherhood jer sam cuo da je razlika u tome sto originalni FMA prati mangu do 27. ili tako neke epizode, i sto se Brotherhood vise fokusira na sporedne likove.
U svakom sluicaju dobar Anime, kod mene ima 8/10

15Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Sub 29 Dec 2012, 07:27

Ame-Chan

Ame-Chan
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Nisam nesto odusevljena... Gledala sam prilicno davno, i prekinula na pola.

16Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Ned 30 Dec 2012, 01:57

sajber

sajber
V.I.P.
V.I.P.

Meni se isto u početku nije sviđao. Kod 17-e epizode sam ga dropao i vratio se gledat ispočetka nakon godini - dvije i sad mi je jedan od najboljih naslova ikad. Ako si voljna, daj mu još jednu prilku, možda ti se ovaj put svidi. Iako je Shounen, ovaj naslov više sjeda starijima nego malđima. Uzmi za 2-3 godine pa probaj opet gledat, sigurno će te oduševit.

17Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Ned 30 Dec 2012, 01:59

Ame-Chan

Ame-Chan
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Prihvatam savet, gledacu jos jednom. Svakako sam ga i gledala pre jedno godinu-dve. Smile

18Full Metal Alchemist Empty Re: Full Metal Alchemist Uto 15 Jan 2013, 10:43

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

Ja sam odmah gledala Brotherhood, jer nikoga nisam cula da hvali prvu varijantu i vec sam na cetvrtoj epki znala da mi je omiljeni. Volim kad animei obradjuju realne teme i probleme kroz neke twistove koji su zanimljivi i ovako, pa mozes da ih gledas i iz jednog i iz drugog ugla. Ja sam se jezila na neke delove ovoga. Iako mi se mnogo svideo nisam mogla da ga odgledam iz cuga, posle nekih delova ti jednostavno treba da zastanes, da razmislis, da ti se slegne to sto si odgledao. Uglavnom, mnogo mi se svideo. Me gusta

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu