Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

 » Japan » Japan » Tradicija » Nastanak smrti

Nastanak smrti

+7
Aristocrat's Symphony
Zomboid
Belosvitac
Shinamori
~Death Ripper~
AlanViBritannia
Daks.
11 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Nastanak smrti Empty Nastanak smrti Pet 17 Sep 2010, 11:04

Daks.

Daks.
Samurai
Samurai

Nastanak smrti

Kako je Izanagi mislio da neće moći da izdrži bez žene krenuo je u podzemni svet za njom. Kada ju je video ona mu reče: "Već sam pojela hranu podzemnog sveta, te ne mogu ići nazad sa tobom. Ali kad si već tu pitaću Boga podzemnog sveta da li mogu poći sa tobom. Samo mi moraš obećati jednu stvar. Ne pokušavaj da me pogledaš dok se na vratim ovde."
Izanagi nije mogao da čeka i pratio ju je do dvorane podzemnog sveta. Tamo je video trulo telo svoje žene puno crva koji su gmizali po njoj. Izanagi tada poče da beži od nje. Iskoristio je ogromni kamen da spreči ženu koja je trčala za njim da ga stigne. To je sada kamen koji razdvaja podzemni svet i ovaj svet. Izanaki mu je povikala da je pusti da izađe ili će svakog dana ubijati po 1000 ljudi. Izanagi je nije pustio već je rekao da ce on davati život za njih 1500 - i tako je nastala smrt.
Amaterasu je nastala od Izanagijevog oka. Amaterasu (boginja koja svetli na nebesima) je najveći japanski bog. Ona predstavlja Sunce. Njen brat, bog Susano' (Susanoo), vecno je bio zao prema njoj. Jednom se toliko naljutila na njega da se sakrila u pećinu. Tada je na celom svetu nastao mrak.
Drugi bogovi se potom okupiše i planiraše kako da povrate svetlost. Na kraju odlučiše i održaše tada veliku žurku ispred kamena gde se Amaterasu krila. I ona ih je, još uvek sakrivena, upitala šta se dešava, a jedan Bog joj odgovori da se nova velika boginja pojavila i da slave u njeno ime. Tada, ona pomeri kamen da bi videla šta se dešava, a jedan od bogova izvuče je skroz i na svet opet dođe svetlost.



Poslednji put izmenio ~DeathMonster~ dana Pet 17 Sep 2010, 11:20, izmenio ukupno 2 puta

2Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Pet 17 Sep 2010, 11:16

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Opet imena, jbt.

Izanagi i Amaterasu.

http://flavors.me/alanvibritannia

3Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Sub 18 Sep 2010, 23:49

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

Znam ovu legendu.... I opet, i Izanagi je odatle....

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

4Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Ned 19 Sep 2010, 03:09

Shinamori

Shinamori
Daimyo
Daimyo

Svidja mi se ova o Amaterasu x333

5Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Ned 19 Sep 2010, 07:34

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

PREMESTENO.

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

6Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Pet 15 Okt 2010, 01:08

Belosvitac

Belosvitac
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Hmm... Pošto toliko malo znam o japancima i religijama (njihovim), ovo je veoma zanimljivo..

7Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Sre 30 Mar 2011, 02:58

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

jao, ja obozavam sintoizam *.* tako je nestvarno i tako smesno ponekad moze biti :3 ali divim se kako i dalje ima sintoista, i to u ovolikom broju Very Happy

samo nesto, da li je Amaterasu nastala iz Izanagijevog oka, ili kada se Izanagi vratio iz podzemnog sveta te se okupao, pa su iz te kupke nastali Amaterasu, Susano i Tsukuyomi? I nema li tu jos da se, posto je Izanagi pobegao, Izanami razbesnela te se iz tog besa behu rodili bogovi grmljavine? ili kako li vec? o.O i Izanami je postala boginja smrti i trulezi?

8Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Sre 04 Maj 2011, 18:59

Aristocrat's Symphony

Aristocrat's Symphony
Ninja
Ninja

Kyo ::jao, ja obozavam sintoizam *.* tako je nestvarno i tako smesno ponekad moze biti :3 ali divim se kako i dalje ima sintoista, i to u ovolikom broju Very Happy

samo nesto, da li je Amaterasu nastala iz Izanagijevog oka, ili kada se Izanagi vratio iz podzemnog sveta te se okupao, pa su iz te kupke nastali Amaterasu, Susano i Tsukuyomi? I nema li tu jos da se, posto je Izanagi pobegao, Izanami razbesnela te se iz tog besa behu rodili bogovi grmljavine? ili kako li vec? o.O i Izanami je postala boginja smrti i trulezi?
Am.. what?

9Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Uto 31 Maj 2011, 02:29

Maya Toyoshima

Maya Toyoshima
Nihon-Jin
Nihon-Jin

~Death Ripper~ ::Znam ovu legendu.... I opet, i Izanagi je odatle....
Takodje... Legendu sam cula pre nekih, godinu dana Smile

10Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Uto 31 Maj 2011, 02:31

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

Meh is reading Kojiki again :33333 moracu otvoriti dosta tema o sintoizmu x3

11Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Uto 03 Jan 2012, 12:11

Veronika

Veronika
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Hm, zanimljivo (:

12Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Sre 04 Jan 2012, 06:11

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

Meni je ovo ubedljivo najzanimljivija legenda, ne znam ni sama zasto.xD

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

13Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Sub 10 Nov 2012, 09:25

the elven lover

the elven lover
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Trebala sam da držim prošle godine referat o Japanu i pričala sam o ovoj legendi.. svi su bili oduševljeni. :3
Mnogo gotivim šintoizam, ali ne kapiram kako neko zapravo može verovati u to, deluje nekako kao priče za malu decu xD

14Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Pet 10 Maj 2013, 21:58

Facyber

Facyber
Ninja
Ninja

the elven lover ::Trebala sam da držim prošle godine referat o Japanu i pričala sam o ovoj legendi.. svi su bili oduševljeni. :3
Mnogo gotivim šintoizam, ali ne kapiram kako neko zapravo može verovati u to, deluje nekako kao priče za malu decu xD

Kao i Biblija zar ne? Smile Ono što karakteriše šintoizam jeste povezanost Kamija (Bogova) sa samom prirodom, elementima i predmetima raznim, svaki Kami je povezan ze nešto, i ono što je još najbitnije da Kami odgovara evropskom Bogu, ali donekle. Oni njih ne smatraju svemoćni, beskrajnim niti sveprisutnim. Imaš baš knjigu Šintoizam od Vilijem Džordž Astona, mala knjigica ali je odlična i lepo objašnjeno sve. Smile

15Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Čet 23 Maj 2013, 03:32

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

A niko vise u Japanu zapravo ni ne veruje u bogove niti sta, nego ljudi drze do tradicije i urodjeno im je da slave shinto praznike, idu u hramove et cetera, jer su se rodili kao pripadnici te vere Very Happy

16Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Čet 23 Maj 2013, 03:41

Facyber

Facyber
Ninja
Ninja

Ne mora da znači. Zanimljiva činjenica je da su verovali sve do napada atomskim bombama, kada je sam car pred narodom priznao kako nije božanskog porekla i da je isti kao i oni, međutim nisu se uopšte bunili, protestovali niti išta, neki su prihvatili to neki ne i sve je bilo normalno, dok realno gledano kod nas kada bi predsednik ili zamisli čak pokojnog patrijaha Pavla i Papa da pred celim narodom kaže kako Bog ne postoji, vamo tamo...Nastao bi haos. Smile

Opet šintoizam je jedina religija koja ne govori za sebe da je prava i svi njihovi kamiji, kojih ima baš baš puno su povezani sa prirodom, to je ljudsko neznanje, pa neke stvari koje ne može da objasni, kaže da ih je Bog uradio. Smile

17Nastanak smrti Empty Re: Nastanak smrti Čet 23 Maj 2013, 03:43

Facyber

Facyber
Ninja
Ninja

A što je još zanimljivije što ti reče niko ne veruje, ako je i stvarno tako oni se i dalje drže tradicije i ne zato što moraju već zato što žele, poštuju svoju istoriju, dok kod nas svi veruju u Boga, svi su hriščani a niko ne poštuje hrišćanske običaje sem kad se posti na veliki petak pred Božić i Uskrs. Još jedan dokaz koliko su kao narod fanscinantni i posvećeni sebi, drugima oko sebe, istoriji i tradiciji. Smile

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

 » Japan » Japan » Tradicija » Nastanak smrti

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu