Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

 » Japan » Japanska scena » Sport » Shogi

Shogi

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Shogi Empty Shogi Sub 02 Okt 2010, 01:25

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

[You must be registered and logged in to see this link.]

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

2Shogi Empty Re: Shogi Sub 02 Okt 2010, 02:16

AnchyAbyss

AnchyAbyss
Daimyo
Daimyo

Znam sta je Shogi. To je najjednostavnije receno "japanski sah". Ali nisam vidjela nigdje da ima na TV-u da se prenosi kod nas. Tako da ne gledam. A da igram - nemam onaj set za igranje. Cini mi se da ima anime o ovome ali nisam sigurna.

3Shogi Empty Re: Shogi Uto 18 Jan 2011, 23:45

Natsuko Sachiko

Natsuko Sachiko
V.I.P.
V.I.P.

I ja znam šta je shogi, al ne znam igrati Smile
Možda i znam ako su pravila ista kao u šahu.

4Shogi Empty Re: Shogi Sre 26 Jan 2011, 04:44

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

Nisu, na isti fazon, ali drugacije se krecu figure. Nzm ni ja da igram, ali mi deluje zanimljivo. Inace igram sah (mxm idem na turnire, casove etc.). Verovatno cu i za ovo kao i sve "jednog dana" izdvojiti vremena.

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

5Shogi Empty Re: Shogi Čet 27 Jan 2011, 02:30

AnchyAbyss

AnchyAbyss
Daimyo
Daimyo

Znam i ja sah, al' ga slabo igram u poslijednje vrijeme. To sam igrala pre jedno 3-4 godine. Znam da sam u 6. razredu (5. razred u Srbiji) pobjedjivala one 2 godine starije od mene. A svi mislili kao izgubicu. XD
Sad sam to batalila iako mi treba za fiziku (Alvir dere sve zivo sto se tice saha).

6Shogi Empty Re: Shogi Čet 27 Jan 2011, 12:14

Natsuko Sachiko

Natsuko Sachiko
V.I.P.
V.I.P.

Ajme..povlačim ono da znam igrati šah.
Vi svi idete na turnire, sturili bi ste me u jednom potezu xDJa sam samo amater kojeg je tata naučio pravila i koji je pobijedio par puta brata i jednom druga xDD

@Topic
A naučiću ja Shogi jednog dana, pa makar 80 godina ja imala tad

7Shogi Empty Re: Shogi Pet 28 Jan 2011, 10:11

AnchyAbyss

AnchyAbyss
Daimyo
Daimyo

Ma ne idem ja na turnire, koje crne turnire. XD
I mene je tata ucio. Ja rasturim brata svaki put, ne moze mi nista. Dok tatu vec ne mogu. Ipak on to igra od srednje skole. Bilo je nesto u osnovnoj kao da se upisemo u neki sahovski klub. I ja se upisala i to nikad nije bilo u skoli. Samo se upisala i od tada ako sam par puta odigrala saha na dopunskoj nastavi...
I onda je slijedece godine nastavnik postao direktor i sahovsku sekciju je preuzeo nast. engleskog. Od tada ne idem na sahovsku sekciju. To je bilo po zavrsetku 7 ili 8 razreda. Mislim da je to ipak bilo kad smo zavrsili 8. razred.

@Shogi: mozda jednog dana kad mi bude dosadno XD
ali ako mi bude dosadno sigurno cu raditi nesto drugo tako da su male sanse da naucim shogi. xD

8Shogi Empty Re: Shogi Pet 28 Jan 2011, 10:48

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

Ja bih ga ucila kad mi je dosadno, ali bih zaboravila na to tada, tako da...>> Hocemo li prestati da pisemo kako ne znamo da ga igramo?XD

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

 » Japan » Japanska scena » Sport » Shogi

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu