Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Rose of Versailles

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Rose of Versailles Empty Rose of Versailles Uto 06 Sep 2011, 11:44

Miki-Liki

Miki-Liki
Banovan
Banovan

[You must be registered and logged in to see this image.]
Br. Epizoda: 40
Emitovan: 10. 10. 1979 - 3. 9. 1980
Žanrovi: istorijski, drama, avantura, romansa akcija, šouđo

Raised from birth as a man, the Lady Oscar commands the palace guards at Versailles in the years before the French Revolution. Her beauty and noble spirit make her a shining figure in the eyes of both men and women but she is torn between her chosen life of service and duty to class and country and her own heart and desires. She lives as a noble amidst the opulence of Versailles but her keen senses and compassion are not blinded to the poverty of the French people.



Rose of Versailles je anime poput vina: što je stariji, postaje bolji i time mu se povećava vrednost.
Priča prati period francuske istorije od dolaska Marije Antoanete u Versaj do revolucije.

E'o da citiram jednog lika koji je seriju doživeo na sličan način kao ja:
Klasika, remek delo, revolucionarni naslov shodjoa, sta sve nije ovo cudo. Ima drame, ima politike, ima romanse, ima tragedije, sta sve nema ovo cudo.
Anime prati istoriju nekih 90%, jedino su delovi u kojima Oscar igra ulogu netacni (e sad, da li je to neko drugi uradio, to ne znam) kao sto je na primer sam pocetak kad spasi Mariju Antoanetu. Dosta stvari se odvijaju kao i u stvarnost, borba izmedju Marije Antoaenete i du Barry, afera kraljicine ogrlice, odnos izmedju Marije i grofa fon Fersen, kao i sama francuska revolucija.
Likovi su bili zanimljiviji, a kad kazem likovi mislim na Oscar i Andre kao i citav njihov odnos.
Što se izmisljenih likova tice, pa logicno je da mi je Oscar omiljeni lik. Najbolji zenski i muski lik ikad @_@
Opening/Ending su odlicni i govore dosta o likovima, pre svega o Oscar (Bara wa utsukushiku chiru). Soundtrack je takodje dobro odradjen, dosta klasicne muzike i lepo je uklopljeno sa radnjom.
Prica je prilicno zanimljiva, narocito druga polovina kad vec svi malo odrastu (u animeu je proslo nekih 20god mozda). Toliko je emocije, tragedije, patnje...

Svi likovi u seriji su realistični i upečatljivi. @_@ Pored glavnih likova (Oskar i Andre) snažan utisak ostavljaju Marija, Fersen, Đan, Rozali, Alan... Čak i Madam Polinjak i njena kćerka Šarlot. Ček, ja sam naveo sve likove koji su uticali na priču u manjoj ili većoj meri.

Sve u svemu: ovo je serija koja zaslužuje svu moguću pažnju. Onaj kome se zaista ne dopadne (ako ima takvih) ima loš ukus i verovatno voli Bleach, KHR i slične balege. @_@

2Rose of Versailles Empty Re: Rose of Versailles Uto 06 Sep 2011, 23:24

ZetaZaku

ZetaZaku
Daimyo
Daimyo

ZetaZaku ::Lady Oscar je anime koji se treba lagano gledati i uzivati, ipak je star 32god. Zar bi vino staro 32god popio odjednom? @_@

Klasika, remek delo, revolucionarni naslov shodjoa, sta sve nije ovo cudo. Ima drame, ima politike, ima romanse, ima tragedije, sta sve nema ovo cudo.

=========Anime je istorijski tako da sve sto lici na spoil, nije spoil=========
Anime prati istoriju nekih 90%, jedino su delovi u kojima Oscar igra ulogu netacni (e sad, da li je to neko drugi uradio, to ne znam) kao sto je na primer sam pocetak kad spasi Mariju Antoanetu. Dosta stvari se odvijaju kao i u stvarnost, borba izmedju Marije Antoaenete i du Barry, afera kraljicine ogrlice, odnos izmedju Marije i grofa fon Fersen, kao i sama francuska revolucija.

Sad, da li su Luj XVI i Marija Antoaneta zasluzili smrt gilotinjom, nisam siguran, al realno, nisu nista toliko lose ucinili, sto je najverovatnije i problem u celoj prici. NISTA NISU UCINILI. "Ako nemaju hleba, zašto ne jedu kolače?" citat iz knjige Zan Zak Rusoa koji je vezan za neku princezu (rodjenu pre Marije) su gradjani vezali za Mariju da bi joj zvanje bilo jos gore, i vremenom dobila smrtnu kaznu (aka gilotinja). Al naravno, kolko god da je imala lose zvanje, knjiga koju je izdala Jeanne je bila vrhunac toga, kao i sama afera kraljicine ogrlice. Em sto je kao kupila ogrlicu za 2000000 livra, em je jos prozvana lezbejkom. Ni odnos sa Fersenom joj nista dobro nije doneo. Drugim recima, nisu je voleli pa je zato umrla.

Opening/Ending su odlicni i govore dosta o likovima, pre svega o Oscar (Bara wa utsukushiku chiru). Soundtrack je takodje dobro odradjen, dosta klasicne muzike i lepo je uklopljeno sa radnjom.

Prica je prilicno zanimljiva, narocito druga polovina kad vec svi malo odrastu (u animeu je proslo nekih 20god mozda). Meni se najvise dopao taj poslednji arc, odnosno francuska revolucija (poslednje pet epizode). Toliko je emocije, tragedije, patnje da na kraju niko nije izasao kao pobednik.

Likovi su zanimljiviji, a kad kazem likovi mislim na Oscar i Andre kao i citav njihov odnos. Od istorijskih licnosti, Jeanne de Valois mi se dopala. Ona je bila jedan od "negativaca" koja je prilicno potpalila vatru sto revolucije tice. Sad, ne znam kako da reagujem na njenu smrt, posto je malo izmenjeno u animeu. U mangi pada sa balkona i umire (kao i u stvarnost), dok u animeu vrsi samoubistvo sa muzem, sto pa pokazuje dosta emocija. A sto se izmisljenih likova tice, pa logicno je da mi je Oscar omiljeni lik. Najbolji zenski i muski lik ikad @_@

Opening/Ending su odlicni i govore dosta o likovima, pre svega o Oscar (Bara wa utsukushiku chiru). Soundtrack je takodje dobro odradjen, dosta klasicne muzike i lepo je uklopljeno sa radnjom.

tl;dr: Preporuka svima, nema osobe kojoj se ovo nece dopasti. A ukoliko se stvarno ne dopadne nekome ovo, onda covek nema ukusa @_@ (odnosno: shounenfag. Gleda samo Naruto, Bleach, One Piece, Ao no Exorcist itd)

http://dreamlessdorm.wordpress.com/

3Rose of Versailles Empty Re: Rose of Versailles Uto 06 Sep 2011, 23:39

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

[quote="ZetaZaku"]
ZetaZaku ::

tl;dr: Preporuka svima, nema osobe kojoj se ovo nece dopasti. A ukoliko se stvarno ne dopadne nekome ovo, onda covek nema ukusa @_@ (odnosno: shounenfag. Gleda samo Naruto, Bleach, One Piece, Ao no Exorcist itd)

...postoji izreka koja kaže: "O ukusu se ne raspravlja"... ako se nekome delo svidi gledaće i dat svoj ukus. Komentar tipa shounenfag je suvišan i na nekom nivou provokativan. Suzdrži se od takvih nepotrebnih reči jer kvari lepo napisan text.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» Versailles

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu