Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Japanska tradicija u izumiranju

4 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Japanska tradicija u izumiranju Empty Japanska tradicija u izumiranju Ned 26 Sep 2010, 07:47

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Svet mističnih gejši opstaje još samo u Kyotu

U Japanu je 1920. godine živelo više od 80.000 gejši. Danas ih nema više od 2.000. Danas je gotovo nemoguće vidjeti pravu gejšu kako u svojim nanulama sitno korača ulicama Kyota. Ove neobične i egzotične umetnice jedino su sada vidljive u 'Distriktu gejši'.

Ukoliko vam se posreći da sretnete jednu gejšu van distrikta, dobro se zagledajte u nju. Verovatno ćete nakon nekoliko trenutaka shvatiti da je to u stvari neka strankinja obučena u gejšu i ništa više.

Danas u Japanu mlade žene nisu toliko zainteresovane da se bave ovom autohtonom japanskom tradicijom. Radije će se odlučiti da uživaju u čarima i slobodama 21. veka. Društvo se do te mere modernizovalo da ni roditelji više ne prodaju svoje ćerke da bi postale gejše, piše The Age.

Mnogi imaju pogrešnu sliku o tome ko su one i čime se zaista bave. Oni koji to ne razumeju doživljavaju ih kao prostitutke. Međutim, to je daleko od istine. One zabavljaju muškarce ali na skroz drugačiji način. Gejše su veoma cenjene u Japanu i sastavni su deo elegantnog visokog društva.

One su zabavljačice i imaju tu mogućnost da opčine sve oko sebe, ne samo impresivnim poznavanjem japanske umetnosti nego i misterijom koja ih okružuje poput oblaka zamamnog parfema. Gejše mogu pevati, igrati, svirati i još mnogo toga.

Mićo je provela četiri godine obuke pre nego što je postala gejša. Ova 19-godišnjakinja je postala gejša zato jer joj se dopada kimono. Mićo provodi nekoliko sati dnevno marljivo izučavajući tradicionalne japanske umetnosti, kao što su ples, pevanje, uređivanje cveća, serviranje čaja, kaligrafija i umetnost razgovora.

Svaku noć oblači kimono težak i do 11 kilograma, izbledi svoje lice pirinčanim puderom i intenzivno našminka lice. Nakon višesatnog spremanja obuva nanule i odlazi u jedan od obližnjih lokala gde se služi čaj. Tu će njen talenat za ples u potpunosti doći do izražaja.

Mićo kao i ostale devojke koje požele da uđu u čarobni i mistični svet gejši, spremne su da uče ceo život. Nikad ne prestanu da se nadaju da će među mnogobrojnom publikom koja dolazi da ih gleda pronaći ljubav svog života.

~ Preuzeto sa [You must be registered and logged in to see this link.]

http://flavors.me/alanvibritannia

2Japanska tradicija u izumiranju Empty Re: Japanska tradicija u izumiranju Pon 27 Sep 2010, 00:59

Shinamori

Shinamori
Daimyo
Daimyo

Nerviraju me oni shto misle da su gejshe prostitutke O.o Po meni su one stvarno velichanstvene xD Kao mala sam htela da budem gejsha(ko ce znati zashto)...Ovo je veoma zanimljivo shto si nashao ^^ Me likes it! x3

3Japanska tradicija u izumiranju Empty Re: Japanska tradicija u izumiranju Pon 27 Sep 2010, 01:20

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Gejše su vrhunske umetnice u Japanu. One su eksperti u svakom vidu umetnosti, od plesa, crtanja, glume, pa sve i do umetnosti u samom seksu.
Nikako se ne mogu smatrati tipicnim "prostitutkama", one su mnogo više od toga.

http://flavors.me/alanvibritannia

4Japanska tradicija u izumiranju Empty Re: Japanska tradicija u izumiranju Uto 28 Sep 2010, 04:36

Evil Mastermind

Evil Mastermind
Administrator
Administrator

Steta sto.. izumiru da kazem. xD

http://www.japanmaniaserbia.com

5Japanska tradicija u izumiranju Empty Re: Japanska tradicija u izumiranju Sre 29 Sep 2010, 05:23

Shinamori

Shinamori
Daimyo
Daimyo

SnG ::Gejše su vrhunske umetnice u Japanu. One su eksperti u svakom vidu umetnosti, od plesa, crtanja, glume, pa sve i do umetnosti u samom seksu.
Nikako se ne mogu smatrati tipicnim "prostitutkama", one su mnogo više od toga.
Da svakako.... Prostitutke kod nas ne umeju nish,realno xD,ali zato Gejshe su fantastichne ^^

6Japanska tradicija u izumiranju Empty Re: Japanska tradicija u izumiranju Sre 29 Sep 2010, 06:20

AnchyAbyss

AnchyAbyss
Daimyo
Daimyo

Gledala sam film "MEMOARI JEDNE GEJŠE" i tu sam shvatila donekle cime se one bave (ako je to dobro opisano u filmu a mislim da jeste). Pre toga sam mislila da su to samo "japanske prostitutke".

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu