Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Generalna diskusija

+5
AlanViBritannia
SamuraiSx
Heiwajima_Mayu
Zomboid
Countless Error
9 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Ići dole  Poruka [Strana 3 od 3]

51Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Ned 27 Nov 2011, 01:26

SamuraiSx

SamuraiSx
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Zomboid ::meni iskreno nikakva vrsta pop muzike ne odgovara, tako da ni kpop ne podnosim bas najbolje ( u redu su neke staaaaaaaare balade od BoA-e

kako vas nije mrzelo toliko da pisete? Surprised xD i nemojte mnogo o dramama, ovo jest generalna diskusija, al o muzici x3333

hahah xD jesi procitala pazljivo post xD o drami sam rekla samo par recenica *.*

inace zato i kazem O.o pojma nemate a lupetate..
k-pop nije POP koji slusate tipa AMERICKE I EVROPSKE muzike pop i r&b...
isto kao sto jrock obuhvata razne vrste muzike tako i k-pop obuhvata razne vrzte muzike..to je zajednicko ime za ove dve vrste muzike..
j-pop ..pogotovo to ..O.o znaci ne svidja vam se Aqua Timez, SunSetSwish, Chiaki Ishikawa, Kalafina, KOKIA, Supercell, Lárc~en~ciel...mada mogu se kladiti da vecinu niste ni odslusali.. Rolling Eyes

kolko ja vidim...ovde uopste u Srbiji i inace Evropljani pogotovo..pre nego sto ista novo poslusaju, pogotovo azijsko i to korejsko/japansko, i pogledaju govore kako nista ne valja jer misle da ih podseca na neko sranje odavde..kao i na vecinu bendova jrocka i pevaca neki se pale samo zbog izgleda ili zbog par pesama koje im udju u usi ili zato sto se kul ponasaju..
ovde skoro niko ne ceni muziku bas..sto mi je vrlo zao ..>,<
i da BoA po meni bas nije nesto, bas nju ne bi preporucivala jer je na ukus...*.*
i inace gomen ali ja kad diskutujem sa nekime ne volim u par reci da se istrabunjam *.*
AlanViBritannia ::Preporuka za Kpop:


It might just be me, ali meni se bas cini da su FT ISland neka teska baladcina [sto ne volim, jel'te]. Sto se tice Kpop-Jrock, well, najpopularniji Jrockeri su komercijalizovani popici anyway [Alice Nine, Gazette, Gackt, Vivid, itd], tako da nemas neku ultra veliku promenu. [Ja sam lagano presao sa Alice Nine na Kpop, jer je VEOMA slicno].

A sto se tice Boa-e, da li je Jpop ili Kpop, zavisi od jezika na kom peva. Smile
da...kao sto rekoh lupetate a pojma nemate O.o jesi poslusao druge pesme od F.T island?
tebi se cini? mislim svaka cast..kad bi se tako vsima cinilo ne bi niko ni slusao japansku i korejsku muziku ..
O.o i ja sam navela kao recommend HELLO HEllo ne ovu..>.<

kao sto rekoh imaju raznih zanrova sto znaci: pesme su i balade i rock pesme i pop/rock...

kao drugo eto bas kao sto sam rekla uopste ne cenite muziku nego lupetate o nekim popicima komercijalizovanim..O.o daj bre molim te..GAZETTE pogotovo?..O.o sta njima sad pa fali...
Alice Nine..gde molim te njihova SVA muzika podseca na POP?

ovde su svi sa predrasudama..
morate nauciti DA JAPANSKA I KOREJSKA MUZIKA NEMA GRANICA=sto znaci da nemaju jedan zanr vec izvodjaci koriste celi dijapazon MUZIKE sto znaci da komponuju i pevaju kako se oni osecaju i nemaju zanrove..ono sto mi zowemo j-rock ima u sebi i pop i techno i klasike i reggae i metal i rock...oni nisu ograniceni jednim muzickim zanrom.
to sto su na ovim podnebljima svi opterecni zanrovima i podelama muzike i ako slucajno neko prestane da svira i peva ono sto drnda stalno te isto taj je komercijalizovan?
kao drugo oni ne rade povrsno muziku ne menjaju stil zbog fanova ili popularnosti kako to ovde rade pa su te promene stravicne da ne zelis ni da cujes njihovu muziku..
imaju predivne harmonije, melodijsku liniju, ritam i da ne duzim o drugim muzickim odlikama koje sam licno proucavala...samo drugacije boje muzike.

drugo je, sto vama ne odgovara jer ste naucili na istu vrstu muzikde, ali da oni ne valjaju kao muzicari i da su komercijalizovani, to pricati je lupetanje bez osnova..
inace za BoA sam rekla svoje misljenje
Countless Error ::Zasto nema multi-quote opcije kad ti treba? >.<"

Iskreno, ne bih ni to odslusala da nisam plakala kao kisna godina gledacu 'Postman to Heaven' i to svaki put kad sam gledala film [a gledala sam ga par puta i nisam mogla da se nateram da ne placem poslednjih 20-30min.] Pa je gledanje filma vodilo gledanju fanvidea --> blaga ocaranost Jaejoongom --> kratak pregled njegove biografije ---> YouTube + TVXQ
A MBLAQ je bilo medju Recommended videos. XD
*is proud for remembering this kind of stuff XD*

SamuraiSx ::a za pocetak slusaj F.T Island oni su izvrsna korejska grupa koja ima i rock i pop i techno..jako dobri tekstovi, muzika i vokal *.*
njihova nova pesma HELLO HELLO je po meni super odradjena..zatim Oh, Sarangiya, Naolttokaji...
zatim poslusaj od B2ST - Fiction, od BIG BANG - Love Song, Tonight, Haru Haru, 고여 od Shin Sung Woo, od Infinite - Be Mine (remix version i original), Paradise, Tic Toc, Julia, ....
nadam se da ce ti se nesto svideti *.*

Msm da mi se nista nece svideti. XD Ali hvala sto si se potrudila da napises malo duzi spisak. XD

SamuraiSx ::inace blago tebi sto mozes slusatti englesku, francusku, italijansku i americku muzz...

Ne bih rekla blago meni. XD Franucuska muzika mi je uvek bila bliska. ^^ Italijansku nikad nisam ni slusala niti cu. XD

AlanViBritannia ::

The blonde guy looks familiar! Kontam da sam ga mozda gledala u nekoj drami. Am.. what?

aha ^^ eh ja volim isto Postman to Heaven <3 ali nisam plakala..mene inace tesko rasplakati Razz ali prelepo je odradjen Very Happy hehe znam kako ti je xD
btw pa bas zato i kazem..i mislila sam da si pocela od drama ^^
zato sam i recommendovala koje bi mogla da poslusas..jer ja bas nisam tako pocela da slusam k-muziku..iako sam pocela sa k-dramama *.*

inace *.* eto..daj bre bas sam mislila da nisi ko svi ovi sa ovih prostora taman smo pricale kad ti isto tako ko i oni...
zasto bi ti se ne bi svidelo? nisi ni poslusala a vec govoris..*.*
jesi tako i sa jrock-om pocela?
jesi isto tako rekla da ti se nece svideti jer su drugaciji?

steta..jer kao sto rekoh svi pricaju i zakljucuju a da nisu ni odslusali ni pogledali dovoljno da tako kazu...

ja sam rekomendovala a sad kako hocete ^^

a zato sam i rekla 'blago tebi'..ja ne mogu da trpim drugu muziku sada...iako sam pre slusala sve vrste muzike. ali kao sto rekoh japanska i korejska su toliko savrsene da ne mogu da slusam vise nista drugo..i ne treba mi, sada mi lakse i uciti uz njihovu muziku x)

mozda zato sto sam muzicar i sama ..uvek sam trazila perfektnu muziku..to sam nalazila samo u klasicnoj muzici..ovu ostalu sam preslusavala jer nisam imala sta drugo da slusam..
medjutim kada sam pocela japansku i korejsku muziku absolutno sam se iznenadila sa kakvom dubinom i umetnickim savrsenstvom oni prilaze muzici...
njima su i OSTovi vazni da ih dovode do perfekcije za anime, filmove, drame..vecina j-rockera i j-pop izvodjaca nisu samo ovako muzicari koji pevaju i sviraju vec imaju osnovu sto znaci da su zawrsili muzicku skolu osnovnu i srednju, znaju bar 2 instrumenta da sviraju, znaju sta znaci modulacija, mutacija tonaliteta i ostalo..prikazuju sve iskreno i emocionalno bez predrasuda sto znaci da znaju da je svako razlicit id a svako ima neke svoje razloge i teskoce u ziwotu ma kako spolja izgledao..
kao trece zato u diskografiji jednog benda mozemo naci razlicite stilove jer svako ucestvuje u komponovanju pesama i lyrics i svako unosi neka svoja osecanja i smisao za kreaciju muzike..
zbog toga ih i volim..

steta sto drugi ne posmatraju na taj nacin muziku vec samo na osnovu nekog ovde ustaljenog lupetanja o fenserima, komercijali itd...>,>

gomenasai ako sam nekoga offendovala sa ovim postom Neutral

52Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Ned 27 Nov 2011, 02:27

Countless Error

Countless Error
V.I.P.
V.I.P.

'Postman to Heaven' obozavam. *o* Kontam da bi plakala i kada bi ga gledal po 100-ti put. Tako je savrseno odradjen i apsolutno *nedostatak pravih reci*. Da su svi filmovi takvi kako bi bilo lepo. ^^

Nisam rekla da necu poslusati, rekla sam da sumnjam da ce mi se dopasti. XD A ovu poslednju koju si navela sam poslusala mnogo puta [moja komsinica je bila zaludjena njima i svakog drugog dana je to pustala tako da je odjekivalo citavim komsilukom XD].
jRock je bio klasican klik na video na YT-u. XD I nisam tad nista rekla, zapravo se ni ne secam sta sam mislila, bilo je to davno. XD

A sad da se nadovezam da deo posta koji nije upucen meni. XD
Kada sam prvi put cula Kokiu ostala sam bez teksta. Amazing!! Mozda zato sto volim enka muziku, pa me je podsetilo na to. ^^ A sto se ostalih izvodjaca tice, cula sam ih, ali mi se nisu nekako uvukli pod kozu. Ja bih tvom spisku dodala i Nanu Kitade. Wink A ako cemo iskreno Ayumi je bolja BoA-e.

Mozda trenutno nisi nasla nista sto bi pariralo korejskoj/japanskoj muzici, ali ako bi procackala malo, uverena sam da bi nasla nesto. ^^ Pogotov sto se tice alternativne i indie scene, postoji mnogo bndova koju su odlicni, ali neafirimisani. Ako zelis preporuku, mozes je dobiti. ^^


Alan je malo pobrkao loncice. XD Nisi trebala da se obazires na njegov post. Wink To sto neki od bendova sada zvuce drugacije nego radnije nije da bi se dopali sirokim narodnim masama jer im to vise nije potrebno vec sto zele da se menjaju, da ne stoje u mestu, zele da napreduju bilo to u pozitvinom ili negativnom smislu. Ne zele da budu dosadni i prosecni. Npr. MUCC, bend koji je na sceni dugi niz godina; da nema drasticih promena u njihovom stilu, bili bi zaboravljeni kao i mnogi drugi. Wink

http://nobodyfamiliar.deviantart.com

53Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Ned 27 Nov 2011, 03:00

SamuraiSx

SamuraiSx
Nihon-Jin
Nihon-Jin

^^ btw ima filmova lepo odradjenih kao Heaven to postman ^^
uglavnom korejskih a ima i japanskih isto *.*

Julia...od Infinite..O.o nisam ni znala da je toliko popularna pesma *.*
inace..nyah ok ^^
ja mislila da si rekla sa negodovanjem tipa ono 'odvali mala znam ja sta je muzika' >,<

inace ne kazem ja ima trash pesama ali vecina je lepa..i naravno drugacije je skroz od jrocka xD razlicita raspolozenja razlicita muzika ^^ bar ja tako mislim..*.*
btw ti odma sa yt krenula? a nisi prvo preko anima jrock upoznala? *.*

aww i ja volim enka muziku!! xD ma KOkia ima predivan glas..meni se isntrumental svideo i kako je glas prilagodila instrumentalu i u isto vreme instrumental vokalu + fantasticni intervali i skokovi u pesmamam *.* kad sam je prvi put cula~ i Chiaki Ishikawa ima slicne pesme samo je njen ton malo dublji tj. reskiji *.*
btw da da..Nana KItade ^^ ma vise njih...nisam sve htela da navodim da ne smaram ^^ imam na last.fm profil : SamuraiSx tamo su mi svi izvodjaci pa ko hoce da vidi i cuje jos neka pogleda...
inace pa ono meni su Ayumi i BoA slicne..volim ih obe i ne bi rekla stvarno ko je bolja..ali slusam samo neke pesme..Smile

btw veruj mi @Countless Error slusala sam sve i svasta 7 godina..razne zanrove od americke preko australijske do evropske muzicke scene i indijsku muziku takodje ...*.* imala sam preko 1900Gb muzike na DVDovima + kompjuter i ne bi pricala tako o japanskoj/korejskoj muzici da nisam skoro sve preslusala ^^
ne volim da pricam bez osnove..
i ne kazem ja, dam ja priliku ako stvarno nesto nisam preslusala (to su uglavnom novi bendovi ili nove stvari ovih poslednjih 5 godina otkada slusam samo j/k-muziku)..ali to nije nista..uvek nesto nedostaje..vokal, instrumental, ritam, harmonije, dinamika, tempo, lyrics..
za sada nista bolje od j/k-muzike...ako nadjem ipak nesto bolje ja cu odmah to da prihvatim , jer rekla sam trazim muziku najblizu savrsenstvu @.@

btw..ma obicno se ne napalim tako..neznam zasto ali bas me iznervirao taj post..>,< gomen..

a ne bi ja rekla da se oni menjaju da ne budu dosadni...oni se menjaju vise zato sto oni sami hoce da eksperimentisu sa muzikom i kao sto sam rekla komponuju prema osecanjima..
naprimer ja kada je kisno vreme i gledam naprimer noci kroz prozor u mesec mene ce obuhvatiti takvo osecanje da ja hocu da napisem i odpevam neku rock/gothic/classic muziku...ako je naprimer dan vreo ja sam super happy raspolozena za pecanje ili avanturu onda mi se vise peva ili pise muzika na neki pop/dance fazon..ili kada si u nostalgicnom modu onda balade..
mislim ono navela sam neke od primera kako bi se ja osecala da komponujem muziku..svakome je individualno naravno ^^
a i oni sami govore u intervjuima da se ne menjaju zbog fanova i da njima vise znaci muzika koju oni sami mogu osetiti i izazov koji predstavlja kada komponuju nesto novo ..*.*

54Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Ned 27 Nov 2011, 03:40

Countless Error

Countless Error
V.I.P.
V.I.P.

Ima i nekoliko tajvanskih, npr. Hear me. *___* Deluje na prvi pogled jednostavno, bar sto se radnje tice, ali ispod povrsine se krije toliko toga. Ne znam da li si gledala, ako nisi toplo preporucujem. ^^

Ne, nikad ne bih rekla nesto sa takvim stavom. Ne robujem jednom zanru. Msm da je to glupo, ne vidim poentu u ogranicavanju samog sebe. Zasto da si uskratim nesto sto mi se dopada samo da bih ocuvala sliku koju su drugi stvorili o mom muzickom ukusu? Sve se stvari menjaju, pa tako i to. Nekada mi prijaju underrated bendovi ili ungerground scena, a nekada mainstream. Kad pogledas moju playlistu pomislis ili da je delim sa nekim ili da sa mnom nesto nije u redu. XD Jer bukvalno ima svega od Debisija preko Edith Piaf do Disiz La Peste [rapper] (to je sto se tice francuske scene), a sto se tice engleskog govornog podrucja tu su RHCP, preko Cutless-a i Lamb do Billy Talenta i Sick Puppies. XD
Inace, poslusala sam neke sa liste koju si napisala [bilo mi dosadno] i jedna mi se posebno svidela, pogotovo PV; tako je tuzan. T____T Msm da se radi o In Heaven. ^^ Samo sto sam najpre odgledala PV ne slusajuci muziku jer me je privukao, toliko da sam na trenutak pomislila da cu da zaplacem, a skoro nikada nisam plakala gledajuci neki spot. Onda sam se vratila i poslusala pesmu. ^^ Prilicno je dobra.

Odmah preko YT. ^^ Na alice nine. sam naisla trazeci neki Alice in Wonderland fanvideo. XD Kad gledam anime skoro uvek preskocim opening i ending, sem kad sam gledala vampire Knight jer je tamo bila Kanon Wakashima. ^^

Moracu da te dodam kad sledeci put posetim last.fm.

Ne izvinjavaj se, ja sam se suzdrzala da ne reagujem burno. Wink
Pogresno sam se izrazila, mislila sam na to da cak i njima neki stil dosadi nakon izvesnog vremena. ^^" Uvek mislim da je promena dobrodosla. ^^
Razumem na sta mislis jer imam slicnih iskustava, samo sa pisanjem. Koliko mi se puta desilo da na putu do skole slusajuci neku pesmu dobijem ideju, da se reci same nameste i zvuce dobro, ali dok se vratim kuci da mogu na miru da pisem ideja nestane, ne u pravom smislu, vec reci nekako vise nisu dovoljno dobre da izraze ono sto sam htela. Zato sam par puta sela na trotoar i zapisala sta hocu pa nastavila dalje. Moja razredna zbog toga nije bila srecna. XD



Poslednji izmenio Countless Error dana Ned 27 Nov 2011, 05:26, izmenjeno ukupno 1 puta

http://nobodyfamiliar.deviantart.com

55Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Ned 27 Nov 2011, 04:34

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Ljudi, drzite svoje postove koncizne. Retko ko cita long ass postove.

Anyway, odgovoricu na ono od Samurai Six sto sam video da je upuceno meni [nisam citao sve postove cele, ne pada mi na pamet] lol

- Rekoh CINI MI SE. Bas sam i cuo Hello Hello i obicni mi je popic, nema ni roka ni tehna ni sta si vec navela ne da mi se da okrecem prethodnu stranu. Smile Kao SHINee su mi, totalan pop sa baladarama. Smile Naravno, nisam preslusao celu diskografiju, ali onih par pesama koje jesam su mi bile dosadne, pa nisam imao zelju da slusam vise. Smile

Koje od Alice Nine su pop? Koje nisu? One od past 2008.
Evo jedne super poznate pesme, a vuce na obican mainstream pop: [You must be registered and logged in to see this link.]

Don't get me wrong, ja obozavam Shoua i Alice Nine, naime to je jos jedan jedini Japanski bend koji ja slusam [Perfume excluded]. Smile Samo je poslednjih godina postao mainstream pop umesto onog indie prizvuka koji je imao. Very Happy

Sad sto se tice gluposti o dijapazonu muzike [ahahahahahahahahaha]. Ne. Muzika se deli na zanrove. JROCK znaci JAPANESE ROCK, odnosno JAPANSKI ROK. Da naglasim opet ROK. Ne zove se JTECHNOPOPENKASVEISVASTA, zove se JROCK. Very Happy Isto kao sto postoji i KROCK, odnosno korejski rok. Smile
Nisu u pitanju nikakve predrasude [boze gluposti, slusam azijsku muziku vec 5 godina i meni guraju predrasude u usta], u pitanju je poenta da ja cujem i razlikujem Rok od Popa. Very Happy

Znaci, da ponovim: JROCK nije JPOP. JROCK je JROCK. Malice Mizer je JROCK. GIRUGAMESH je JROCK. Gazette je JROCK.
Namie Amuro je JPOP. Hirano Aya je JPOP [okej malo peva kao, nije bas pevacica vise je seiyuu]. Ayumi Hamasaki je JPOP.

Tako da nemojte gurati neke tamo pop, tehno prizvuke i sve ih stumbavati u JRock. Postoji JPop za pop, i verovatno JElectro za taj tehno i te ostatke. Nemojte mesati babe i zabe samo da bi opravdali to sto su neki bendovi krenuli vise na mainstream stvari koje se bolje prodaju, umesto da ostanu verni svom izvornom zvuku. [Uporedite nove pesme od Alice Nine i npr Yami ni Chiru Sakura. Kao da slusate Tokio Hotel i Marilyn Manson-a]

http://flavors.me/alanvibritannia

56Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Sre 04 Jan 2012, 06:51

sajber

sajber
V.I.P.
V.I.P.

57Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Sre 01 Feb 2012, 10:11

Anđo.

Anđo.
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Em.
Jpop:SKE48 x3
Jrock:Nega,GazettE,Moi dix Mois i Art cube i LM.C itd xD i clearveil Amazing!!
A Jrockeri:Hm San,Seth(Z)x3

58Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Pon 02 Jul 2012, 07:31

Countless Error

Countless Error
V.I.P.
V.I.P.

Give me updates! All of them! ^^

http://nobodyfamiliar.deviantart.com

59Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Pon 02 Jul 2012, 22:18

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

Ja sam jRock totalno zapustila, od kad me razocarali the GazettE u.u

Ako te Dir en grey imalo zanima, Kyo je bio bolestan, te su morali otkazati turneju i tako to, skoro trebao biti objavljen snimak turneje od prosle godine, ne znam sta bi s tim xD
Izgleda da ce uskoro nesto novo od Alice 9, sudeci po novom look-u xD

60Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Uto 03 Jul 2012, 00:24

Countless Error

Countless Error
V.I.P.
V.I.P.

S cim su te razocarali the GazettE? o_O

Pitam jer u dodiru sa jrockom nisam bila dobrih pola godine. Imala sam nekih problema, a slusanje jrocka me je cinilo jos depresivnijom. u _ u Trebala mi je neka happy & colourful muzika, a oshare ne volim, tako da sam slusala neke druge stvari. n _ n

http://nobodyfamiliar.deviantart.com

61Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Uto 03 Jul 2012, 00:34

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

Razocarali me cirkusom xD Od tad sam ih bas totalno totalno zapostavila, a od kad sam posla u masinsku gotovo da sam skroz zapustila muziku, osim paganske XD a svakako znas gde mozes videti sve sto te interesuje - edohsama.blogspot.com

I jedna tuzna vest, Juka (Shaura) izgleda napusta muzicku scenu Kmeeeeeee

62Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Uto 03 Jul 2012, 00:36

Countless Error

Countless Error
V.I.P.
V.I.P.

Meni je Suicide Circus bio solidan. Moglo je bolje. u _ u

Paganske? o_O

Ja sam presla delimicno u susedstvo Japana. XD

Videcu sta me zanima. ^^

http://nobodyfamiliar.deviantart.com

63Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Čet 02 Avg 2012, 09:14

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

[You must be registered and logged in to see this image.]
Dir en grey ove zime objavljuje novi singl - rinkaku. Detalji ce biti kasnije objavljeni.

Can't wait!!! Fakjeaa!!

64Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Ned 05 Avg 2012, 02:15

Heiwajima_Mayu

Heiwajima_Mayu
V.I.P.
V.I.P.

^
Neither can I <3<3<3

Uvek me posebno obraduje kad vidim da oni spremaju nešto novo x3

65Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Čet 16 Avg 2012, 20:13

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

Megamasso - dva nova Maxi singla "Bezoarstein" (03.10.) i "Winter Hollow" (05.12.) Very Happy
Sadie - turneja po Japanu (kad ce na evropsku turneju? ;-; )
Alice Nine - uskoro novi singl
GACKT - novi singl "Hakuro" (10.10)
BORN - novi Maxi singl u Januaru
Lin - novi album "Awaking from -Independent "Maze"-" (05.09.)
Ayabie - novi album "ANSWER"
Chariots se vise ne vodi kao "Rikuov projekat", vec je formalno postao bend.
Uz limited verziju albuma "Division" (the GazettE) ici ce oko kilogram artworka i slicnog o.O


i to je sve sto je meni privuklo paznju u prethodnih nedelju dana Mad ima li icega sto sam propustila? Very Happy

66Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Čet 16 Avg 2012, 20:16

Lady_Sonozaki

Lady_Sonozaki
Shogun
Shogun

Ok za Alice Nine cucu novi singl jer sam malo zapostavila J-Rock od previse Linkin Parka, Green Day-a i Rammstein-a Blam Gomene. -.-"
I za Gackta cu da vidim. Very Happy

67Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Čet 16 Avg 2012, 20:26

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

ja sam zapostavila sve osim Dir en grey :3333 i nekad slusam hide-a ili Miyavi-a XD i Rentrer en soi, al od njih se svakako ne moze ocekivati nista novo xDDD
Ne znam, mene od ovog svakako nista previse ne privlaci niti mi deluje interesantno, jedino od Lin ocekujem nest lepo :3

68Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Sre 26 Sep 2012, 07:02

Countless Error

Countless Error
V.I.P.
V.I.P.

Damn, ova tema je ozivela tokom leta! XD
Elem, ja sam blago gubila interesovanje za jRock od proslog oktobra (tj. od kad sam naisla na Bang YongGuk-a), skoro potpuno sam ga zapostavila od 25.01. od kada je B.A.P zvanicno zapoceo promociju prvog singla.

All in all, I blame BYG, Daehyun and the rest of B.A.P. Blam

http://nobodyfamiliar.deviantart.com

69Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Sre 21 Nov 2012, 06:02

ridiculus

ridiculus
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Vidim da iz teme polako ističe život... Twisted Evil Takođe vidim da se priča manje-više uglavnom o visual kei bendovima, koji su samo jedan mali, maleni, majušni deo japanske muzičke scene. Okej za one koji to slušaju, ali radoznali prolaznik - pretpostavimo da ima i takvih - će stvoriti pogrešnu predstavu o japanskoj muzici (doduše, to je problem SVIH anime-foruma). Ja, s druge strane, slušam sve što mi dođe pod ruku, osim stvari za koje provereno znam da su loše, kao što je muzika mnogih idola - mada ću u trenucima mazohističkog poriva verovatno preslušati i novi singl Momoiro Clover Z, "Saraba, ... nešto". Pop, rok, elektro, hip-hop, R&B, džez, ska, post-rok, ambijent, noiz, folk, etno, bla-bla (jedino metal ne slušam, uz par izuzetaka sa graničnih područja), velike etikete ili nezavisne, staro ili novo, svejedno - ima tu materijala kol'ko hoćete.

Liste? What a Face To bi zahtevalo mnogo posla...

Mada, juče sam definitivno zaključio da je Tamurapan > Maaya Sakamoto, sudeći i po njihovim novim albumima.

http://strahoslovo.blogspot.com/

70Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Sre 21 Nov 2012, 07:21

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

jpop meni isti kao i svaki drugi pop, r'n'b i hip hop smejurija ziva.... techno organski ne podnosim tako da jedino jrock i metal da slusam, izuzetak od toga The Stalin koji je stari punk bend XD

71Generalna diskusija - Page 3 Empty Re: Generalna diskusija Sre 21 Nov 2012, 21:03

ridiculus

ridiculus
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Kažu da o ukusima ne treba raspravljati, i ja sam odavno shvatio da to važi za muziku još više nego za druge stvari (osim religije i možda politike), ali ovo:

Zomboid ::jpop meni isti kao i svaki drugi pop

ne znači ništa, pošto "svaki drugi pop" nije isti ni sam sa sobom. Odnosno, u njemu ima toliko različitih pojava da je svaka generalna priča potpuno besmislena. Dreams Come True, Chara, Tamurapan, Akino Arai, Kokia i 4 Bonjour's Parties nemaju mnogo zajedničkih veza, osim neke mutne predstave o tome šta je "pop" (muzički gledano, naglasak na vokalu i melodiji). Postoji čak i grupa (Babymetal) koja koristi fuziju popa i metala.

Recimo, nekoć sam i ja mislio da se dobar vokalni džez može pevati samo na engleskom, i sigurno ne na japanskom, a onda sam čuo Mayumi Kojimu i Ego-Wrappin', i shvatio koliko sam naivan bio...

http://strahoslovo.blogspot.com/

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 3 od 3]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu