Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Plan ucenja japanskog jezika

+6
~Death Ripper~
Countless Error
Natsuko Sachiko
Kage
Evil Mastermind
Zomboid
10 posters

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1Plan ucenja japanskog jezika Empty Plan ucenja japanskog jezika Uto 12 Apr 2011, 03:54

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

Kako sam dosta toga pozaboravljala zbog puno ucenja ove godine, resila sam poceti sa ucenjem japanskog jezika iz pocetka Smile

1. Pismo - hiragana i katakana (mislim da ce kakvih 7 dana biti i vise no dovoljno za ovo, jos manje ako nema skolskih obaveza)

2. Brojanje (istina, vecina nas zna brojati, to se ne da tek tako zaboraviti, no pod "Brojanjem" podrazumevam i kanji-je koji predstavljaju brojeve, kao i japanski nacin brojanja, te dani, meseci, godine, minuti i sati - najvise 7 dana)

3. Boje (aoi, akai, shiroi, kuroi, midori itd. pisanje i izgovaranje - najvise 2 dana (preporucujem vikend xD))

4. Zivotinje (inu, neko, buta, usagi... pisanje i izgovaranje - maksimum 2 dana)

5. Zanimanja (1-2 dana, osnovna zanimanja tipa nastavnik, doktor, kao i student. pisanje i izgovor)

6. Clanovi porodice (1 dan, pisanje i izgovor)

7. Osnovne fraze i izrazi (pisanje i izgovor - maksimum 3 dana)

8. Gramatika - uvod - glagolski oblici (do 5 dana,)

9. Gramatika - uvod - recce (do 3 dana)

10. Glagoli - osnovni (2-3 dana)

-------------------------------------------------------

to je moj plan za prvi mesec ucenja (sve je to obnavljanje vec naucenog, te bi bilo i manje od mesec dana da nema skole) xD


kako vasi planovi izgledaju/su izgledali? :333

2Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Uto 12 Apr 2011, 09:27

Evil Mastermind

Evil Mastermind
Administrator
Administrator

Da li bi naucila sve to za par dana? xD

http://www.japanmaniaserbia.com

3Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Uto 12 Apr 2011, 23:07

Kage

Kage
Kami-sama
Kami-sama

Kyo ::Kako sam dosta toga pozaboravljala zbog puno ucenja ove godine, resila sam poceti sa ucenjem japanskog jezika iz pocetka Smile

1. Pismo - hiragana i katakana (mislim da ce kakvih 7 dana biti i vise no dovoljno za ovo, jos manje ako nema skolskih obaveza)

2. Brojanje (istina, vecina nas zna brojati, to se ne da tek tako zaboraviti, no pod "Brojanjem" podrazumevam i kanji-je koji predstavljaju brojeve, kao i japanski nacin brojanja, te dani, meseci, godine, minuti i sati - najvise 7 dana)

3. Boje (aoi, akai, shiroi, kuroi, midori itd. pisanje i izgovaranje - najvise 2 dana (preporucujem vikend xD))

4. Zivotinje (inu, neko, buta, usagi... pisanje i izgovaranje - maksimum 2 dana)

5. Zanimanja (1-2 dana, osnovna zanimanja tipa nastavnik, doktor, kao i student. pisanje i izgovor)

6. Clanovi porodice (1 dan, pisanje i izgovor)

7. Osnovne fraze i izrazi (pisanje i izgovor - maksimum 3 dana)

8. Gramatika - uvod - glagolski oblici (do 5 dana,)

9. Gramatika - uvod - recce (do 3 dana)

10. Glagoli - osnovni (2-3 dana)

-------------------------------------------------------

Ako pocnem da ucim ( a nikako da krenem ) msm da cu se posluziti tvojim planom....samo jos kada bih imao gde da nadjem ove izraze/brojeve/nazive xDDD moracu malo da trazim po netu

http://otaku-rs.blogspot.com/

4Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Uto 12 Apr 2011, 23:12

Natsuko Sachiko

Natsuko Sachiko
V.I.P.
V.I.P.

Dejo ima u temi s stranicama za učenje japanskog Very Happy

5Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Uto 12 Apr 2011, 23:42

Kage

Kage
Kami-sama
Kami-sama

Da znam, ima u temi recnik i sajtovi za ucenje japanskog....samo da jos nateram sebe da krenem da ucim Laughing ima neke koristi i odgledanja animea na japanskom ( eng. subs xDDD )

http://otaku-rs.blogspot.com/

6Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Sre 13 Apr 2011, 02:44

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

ako ikome bude ista trebalo, slobodno mene pitajte Very Happy

(japansko-srpski recnik + 15ak GB punih kurseva x3 )

7Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Čet 14 Apr 2011, 06:06

Countless Error

Countless Error
V.I.P.
V.I.P.

Hardcore SoldieR ::
Ako pocnem da ucim ( a nikako da krenem ) msm da cu se posluziti tvojim planom....samo jos kada bih imao gde da nadjem ove izraze/brojeve/nazive xDDD moracu malo da trazim po netu

S obzirom da si totalni pocetnik (ne znam da li gresim?), ne bih ti preporucila njen plan, jer je on za osobe koje vec znaju osnove, tj. ucili su ranije.

Na pisma namanje odvoji 2 ili 3 nedelje da ti se ne bi pomesala ako ih budes ucio paralelno, ili da ih ne bi brzo zaboravio, kao kad ucis samo pred kontrolni, a posle nista ne znas. XD

http://nobodyfamiliar.deviantart.com

8Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Čet 14 Apr 2011, 06:12

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

^plan se moze primeniti moj, ali naravno ne po roku koji sam ja sebi zadala, jer ja samo obnavljam, tj vec znam no da se potsetim

9Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Čet 14 Apr 2011, 06:13

Countless Error

Countless Error
V.I.P.
V.I.P.

Pa i ja sam na to mislila, samo me nisi tako razumela. XD

http://nobodyfamiliar.deviantart.com

10Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Pet 15 Apr 2011, 00:28

Kage

Kage
Kami-sama
Kami-sama

Countless Error ::

S obzirom da si totalni pocetnik (ne znam da li gresim?),
Ne gresis xDDD

Countless Error ::
Na pisma namanje odvoji 2 ili 3 nedelje da ti se ne bi pomesala ako ih budes ucio paralelno, ili da ih ne bi brzo zaboravio, kao kad ucis samo pred kontrolni, a posle nista ne znas. XD

lolol hvala na savetima......mada ipak msm da je najbolje kako je Kyo rekla pre ( ne u ovoj temi xD ) nista bez knjige - recnika, ako budem sta pocinjao necu uciti pre leta xDDD

http://otaku-rs.blogspot.com/

11Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Pet 15 Apr 2011, 00:32

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

sad recnik (onaj kakav ja dobila za rodjendan pre 3 godine - Hiroshi Jamasaki-Vukelica, od 6000+, u oba smera prevodi (lol) i kratka gramatika sadrzana) mozete kupiti cak i ovde, u Krusevcu, za svega 700 dinara Very Happy

12Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Pet 15 Apr 2011, 05:28

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

To da si kupila i poslala mi.XDD Inace, naucila sam da brojim na japanskom do 100 (ne znam da kazem 100), ali s pisanjem nemam 3 cuke.

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

13Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Pet 15 Apr 2011, 05:33

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

100=hyaku


ja ne znam dokle znam da brojim XD

14Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Uto 05 Jul 2011, 11:41

Corwin_r

Corwin_r
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Ne znam da li ste spomenuli prethodno ali ima dosta dobrih programa za ucenje japanskog, jedini problem nazalost sto vecina njih nema reseno pitanje ucenja pisanja. Ja sam recimo ucio koristeci Rosetta Stone koji ima 3 nivo-a ucenja japanskog, ako je neko zainteresovan mogu da prosledim DL linkove/torrent Very Happy.

http://www.animedimenzija.com

15Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Sre 06 Jul 2011, 00:33

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

Uvek zainteresovana, kako na livemochi moze samo osnova da se nauci >.>"""

16Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Sre 06 Jul 2011, 02:07

sajber

sajber
V.I.P.
V.I.P.

Kyo,moze onda nesto za pocetnike?

17Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Sre 06 Jul 2011, 03:03

Corwin_r

Corwin_r
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Ovako, znaci skine se prvo Rosetta program , zatim se skine japanski . Program se instalira i crackuje, nista specijalno, jezici se ekstraktuju iz rar datoteke i onda mount-ujete image file pomocu programa poput Daemon Tools ili Alcohol 120% i pokrenete Rosetta program koji vas zatim pita odakle da ucita jezik. Prilicno je jednostavno u sustini ali ako bude poteskoca nekih tu smo da pomognemo Very Happy.



Poslednji izmenio UbicaMekogSrca dana Sre 06 Jul 2011, 03:53, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : ... politika o pirateriji)

http://www.animedimenzija.com

18Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Sre 06 Jul 2011, 03:58

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

Link je uklonjen... Ubuduće linkove šaljite za ilegalni download putem PM-a... nemamo još jasno definisanu politiku za linkove tog tipa i svaki link za ubuće će biti uklonjen. Hvala na razumevanju. Vaš staff.



@T

Rosetta je definitivno najbolji softver za učenje... prvi je u svetu ako se ne varam a i košta kao školovanje na mom fakultetu XDD

19Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Sre 06 Jul 2011, 06:35

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

Jest skup T.T""

@Corwin - please, link na PM xD "ne sme bit linkova za ilegalni download" >.>""

@Sajber - [You must be registered and logged in to see this link.]
svi dati linkovi vode do sajtova za osobe koje pocinju uciti/znaju nesto reci na japanskom

20Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Sre 06 Jul 2011, 06:39

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

btw jedna godina školovanja kod mene košta 2000 eura XDD pa ti vidi sada... ali da je rosetta dobra ... odlična je.

21Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Sre 06 Jul 2011, 06:43

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

*Are they normal? I mean, 1000 eura za godinu studije ekonomije u Kragujevcu :O*

Ja cu zato da se potrudim da budem u budzetu


No, da ne spamam, nesto mi se ne svidjaju lekcije japanskog na livemochi..... nema nekog odredjenog reda o.O"" i na kraju ubace neke random reci koje nisu ni pominjali na pocetku T.T""

22Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Sre 06 Jul 2011, 08:10

Corwin_r

Corwin_r
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Istina, zaboravio sam da spomenem da je Rosetta bas skup program u sustini , mislim da je japanski 700 ili 800 e. Pardon sto sam hotlinkovao na temi, ko je zainteresovan neka mi posalje pm pa cu poslati linkove Very Happy.

@Sajber
Program je super i za pocetnike pa mozes i ti pokusati ako te interesuje

Nego, izgleda da je potreban odredjen broj postova da bi se poslala privatna poruka tako da sam za sada smislio nesto sto ne krsi pravila:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo je link do tekst dokumenta koji sadrzi linkove tako da na ovom forumu nema prosledjivanja linkova za download piraterije. Svi srecni i zadovoljni.

http://www.animedimenzija.com

23Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Sre 06 Jul 2011, 08:31

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

nema pravila za broj postova i pm poruke XDD

24Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Sre 06 Jul 2011, 08:35

japanese girl^^

japanese girl^^
japanese girl^^
japanese girl^^

Raco odgovori mi na poruku!!!

25Plan ucenja japanskog jezika Empty Re: Plan ucenja japanskog jezika Sre 06 Jul 2011, 08:38

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

Sweet ::Raco odgovori mi na poruku!!!

ups nisam video... izvini idem odmah xDDD

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu