Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Sta zelite da postanete?

+29
PsychoticOne
Veronika
Miki-Liki
Yuki-senpai
Midori
Tsukiko-chan
ImmortalSilence
Sakura_Tokyo
AlanViBritannia
Countless Error
UbicaMekogSrca
Panda
Natsuko Sachiko
BlutEngel
Maya Toyoshima
KimSunghye
Aristocrat's Symphony
Garin
Kawaii Lulu-kun
Zomboid
Psychosocial
AnchyAbyss
Sadness
~Queen of Sharingan~
Daks.
Shinamori
Nyarlko
Evil Mastermind
~Death Ripper~
33 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole  Poruka [Strana 4 od 4]

76Sta zelite da postanete? - Page 4 Empty Re: Sta zelite da postanete? Pon 06 Feb 2012, 13:02

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Kerberu, svi studenti ekonomije znaju da para na paru ide. Ako imas novca, novca ce jos vise doci.

http://flavors.me/alanvibritannia

77Sta zelite da postanete? - Page 4 Empty Re: Sta zelite da postanete? Pon 06 Feb 2012, 13:05

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

UbicaMekogSrca ::diskutabilno , za debatu , lako oborljivo i navođeno opštim mišljenjem. Osnovne ljudske potrebe nisu uslovljene novcem. Vremenom ćeš razumeti ovo što pričam... a ako i ne shvatiš nema veze utopićeš se u široke mase. Mlada si i previše zelena da bi i mislila o ovome... za sada uživaj u detinjstvu jer posle postaje čupavo.

Da, voda je besplatna, hleb se kupuje liscem, a kisa i sneg ne padaju, pa se uvek moze spavati u parku. Osnove ljudske potrebe uopste nisu uslovljene novcem.

http://flavors.me/alanvibritannia

78Sta zelite da postanete? - Page 4 Empty Re: Sta zelite da postanete? Pon 06 Feb 2012, 13:12

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

da... para ide na paru... to znaju i Grčka i desetine propalih i nestalih milionera i gladnih ekonomista.
Voda jeste besplatna... bilo gde možeš zatražiti čašu vode da popiješ Laughing Ja hleb proizvodim... ne plaćam ga... ako ga nemaš rado ću ti ga dati i to free Haha Smeštaj je stvar ličnog izbora Wink... preživeli su ljudi i ledeno doba i Nojev potop.
To je to... usade ti u glavu da ti je nova mnogooo potreban i da je on izvor tvoje sreće do te mere da postaješ marioneta i rob svojih sopstvenih prava. Ti ne radiš da bi dobio pare.... ti radiš da bi sebe usrećio na neki način a novac je samo prateća pojava. Dokaz? Najviše novca imaju upravo oni koji nisu obuzeti njime.

79Sta zelite da postanete? - Page 4 Empty Re: Sta zelite da postanete? Pon 06 Feb 2012, 13:28

BlutEngel

BlutEngel
Kami-sama
Kami-sama

Zakljucak svega je: Novac je potreban (3x) ali nikada ne treba biti glavni motiv u zivotu. Zar bi radio neki posao koji ne volis i zbog kojeg si u cestom stresu npr. za 80 000, ili neki posao koji si uvek zeleo da radis i koji te ispunjuje za 50 000?
Pisci, muzicari, umetnici, zar takvi ljudi koji imaju talenat treba da odustanu i da teze poslu koji je trazeniji u ovoj zemlji i koji donosi vise para?
Ne, treba im podrska, a ne neko ko ce stalno da im prica kako nema hleb od toga.

80Sta zelite da postanete? - Page 4 Empty Re: Sta zelite da postanete? Pon 06 Feb 2012, 13:42

UbicaMekogSrca

UbicaMekogSrca
Kami-sama
Kami-sama

Da zatvorimo debatu jer već je dovoljno argumenata rečeno na obe strane. Ako se tvoju ideali vezuju za pojavu novca i ako su oni ono što te čini srećnim želim ti da ga stekneš što više. Želim to svima. Moji ideali i ubeđenja ne prate tu teoriju i ja im se ne klanjam. Novac treba da služi meni a ne obratno. I samim tim videćemo ko će biti srećniji.... vreme će reći sve ... ti koji pratiš novac ili ja koji sledim svoje snove.

---

The End.

81Sta zelite da postanete? - Page 4 Empty Re: Sta zelite da postanete? Pon 06 Feb 2012, 23:21

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

UbicaMekogSrca ::Voda jeste besplatna... bilo gde možeš zatražiti čašu vode da popiješ Laughing Ja hleb proizvodim... ne plaćam ga... ako ga nemaš rado ću ti ga dati i to free Haha Smeštaj je stvar ličnog izbora Wink... preživeli su ljudi i ledeno doba i Nojev potop.

Ovo je najgluplja stvar koju sam cuo ikad. Ali dobro, kad si stavio pedalu na temu, necemo vise. A moglo bi se reci koliko hoces, ne samo o ovoj lol konstataciji, nego i o Grckoj i ostalim takvim zemljama i svemu. Very Happy

http://flavors.me/alanvibritannia

82Sta zelite da postanete? - Page 4 Empty Re: Sta zelite da postanete? Pon 06 Feb 2012, 23:31

Lady_Sonozaki

Lady_Sonozaki
Shogun
Shogun

My Little Pony xDDD Haha,Frendship Is Magic :3 Xixixi
Kao pisac ne mogu da zaradjujem znam,ali to volim da radim i rekli su mi da imam talenta mada znam da to ne pomaze. Novinar-cula sam da su neki zavrsili na sudovima zbog toga i toga,tako da nisam bas sigurna. Prevodilac-Imaju Google translate sta cu im ja xDD A i plata je,verujem,bedna.Nastavnik-...e to bas i nisam sigurna..
I hvala vam ono na savetima da pratim svoje snove,ako su to bili saveti Very Happy

83Sta zelite da postanete? - Page 4 Empty Re: Sta zelite da postanete? Pon 06 Feb 2012, 23:38

AlanViBritannia

AlanViBritannia
Daimyo
Daimyo

Prevodioci rade na procenat. Smile Prevedes knjigu i onda imas % od njene prodaje.

Sve sto si navela je veoma lepo, i moze da se radi kao hobi [dobro predavanja i novinarstvo ne bas, ali pisanje i prevodjenje da]. Tako da, ako te to ispunjava, radi kao hobi, ali sa druge strane, profesija neka ti bude nesto sto ce ti obezbediti normalan zivot. Smile

http://flavors.me/alanvibritannia

84Sta zelite da postanete? - Page 4 Empty Re: Sta zelite da postanete? Pon 06 Feb 2012, 23:42

Lady_Sonozaki

Lady_Sonozaki
Shogun
Shogun

Hvala na savetu,poslusacu ga,obecavam ti Wink

85Sta zelite da postanete? - Page 4 Empty Re: Sta zelite da postanete? Uto 13 Nov 2012, 05:21

the elven lover

the elven lover
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Psihijatar ili psiholog. Smile

86Sta zelite da postanete? - Page 4 Empty Re: Sta zelite da postanete? Uto 13 Nov 2012, 08:02

Gost

Anonymous
Gost

GTF... Hero always comes la


Ko razume shvatice. Cool

87Sta zelite da postanete? - Page 4 Empty Re: Sta zelite da postanete? Sub 29 Dec 2012, 11:26

Ame-Chan

Ame-Chan
Nihon-Jin
Nihon-Jin

rano mi je da o tome razmisljam, ali ipak...
Razmisljala sam o faxu japanskog i grafici u isto vreme.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 4 od 4]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu